Podjetniško svetovanje

99.00149.00

Ste pred ustanovitvijo podjetja, a imate premalo informacij? Ne veste, kateri stroški so povezani z ustanovitvijo? Je za vas bolj primeren s.p. ali d.o.o.? Kako je z obdavčitvijo podjetja? Se vam splača postati normiranec? Kako je s popoldanskim s.p.? Vabljeni na podjetniško svetovanje s področja podjetništva na katerem bodo naši strokovnjaki z vami delili svoje 10 letne izkušnje iz sveta podjetništva.

Šifra: Ni na voljo Kategorija:

Opis

Glavni namen osebnega svetovanja s področja podjetništva je, da vas temeljito pripravimo na vstop v svet podjetništva oziroma na ustanovitev podjetja. V okviru svetovanja rešujemo tudi davčna vprašanja ter mnoge druge teme, ki so navedene v nadaljevanju.

Ob prijavi boste prejeli kratek vprašalnik, ki nam bo omogočil, da vas bolje spoznamo in se na srečanje predhodno pripravimo.

Tovrstna svetovanja izvajamo že od ustanovitve Zavoda mladi podjetnik pred 15 leti. V tem času smo poleg teoretičnega znanja nabrali ogromno praktičnih izkušenj na področju pomoči podjetnikom začetnikom. Izvedli smo že več kot 2.000 svetovanj, na podlagi katerih smo pridobili neprecenljivo praktično znanje iz zelo širokega nabora podjetniških dejavnosti: od spletne prodaje, proizvodnje, svetovalnih dejavnosti in računovodskih servisov do dejavnosti, povezanih s proizvodnjo ali strežbo hrane.

Na svetovanju bomo temeljito predebatirali vašo poslovno idejo, ugotovili, ali je njena izvedba smiselna, podali predloge in pregledali vse pasti, preračunali, koliko vas bo podjetje stalo, vam svetovali, katero obliko podjetja izbrati, ter vam povedali, kakšna bo obdavčitev in kakšne so vaše možnosti za čim boljše poslovanje podjetja. Tako bo ustanovitev podjetja za vas bistveno bolj enostavna.

Komu je svetovanje namenjeno?

Svetovanje pred ustanovitvijo podjetja je namenjeno vsem, ki razmišljate, da je ustanovitev podjetja pravi korak, pri čemer ni pomembno, za kakšno obliko podjetja gre, ali ste poleg vašega podjetja zaposleni še drugje in v kateri fazi razvoja ideje ste. Najpogosteje svetujemo:

  • začetnikom, ki bodo svojo dejavnost sprva opravljali prek “popoldanskih oblik”,
  • posameznikom, ki že opravljajo dejavnost, pa bi jo sedaj radi legalizirali in formalizirali,
  • posameznikom, ki ne želijo več opravljati trenutne službe in bi šli radi na svoje,
  • posameznikom, ki bodo svoj hobi spremenili v posel,
  • posameznikom, ki bodo za delodajalca delali prek s.p.,
  • dijakom in študentom, ki se sami ali v ekipi spogledujejo s prvimi podjetniškimi koraki,
  • brezposelnim, ki iščejo nov vir prihodkov,
  • posameznikom, ki bi radi našli davčno obliko za opravljanje dejavnosti.

Vas skrbi, da s svetovanjem ne boste zadovoljni? Ne skrbite. V tem primeru vam vrnemo denar brez vprašanj!

Tematike: svetovanje pred ustanovitvijo podjetja

Info: 030 708 807

Svetovanje je v celoti prilagojeno vašim potrebam. Imamo širok spekter znanja, ki ga črpamo iz naših enajstletnih izkušenj. Svetujemo vam lahko na naslednjih področjih:

Ali je moja poslovna ideja izvedljiva?

Temeljito se bomo pogovorili o vaši poslovni ideji in pregledali konkurenčne projekte. Posvetili se bomo finančnemu načrtu za kar se da učinkovito izpeljavo vaše poslovne ideje. Posebno pozornost bomo posvetili tudi testiranju ideje. Našli bomo predloge, kako idejo čim bolje preizkusiti s čim manj vloženimi finančnimi sredstvi. Če poznamo nekoga, ki se ukvarja s podobno dejavnostjo, in menimo, da bi vam lahko pri poslovanju pomagal, vas bomo z njim povezali.

Oblika podjetja: S.p., d.o.o. ali druga oblika podjetja?

Pred začetkom poslovanja je pogosta dilema glede naslednjega vprašanja: oblika podjetja. Za enoosebne projekte je z vidika stroškov ponavadi smiselna izbira registracije samostojnega podjetnika. Slaba stran s.p. je odškodninska odgovornost nosilca s.p. za celotno poslovanje podjetja, kar pomeni, da je morda bolj smiselno razmisliti o družbi z omejeno odgovornostjo. Ta oblika je primerna za projekte, ki jih izvaja več oseb. Slaba lastnost je, da je treba za zagon zbrati 7.500 evrov osnovnega kapitala. Na voljo so tudi druge oblike podjetja, kot so zavod, društvo … Skupaj bomo našli pravo obliko podjetja za vašo dejavnost.

Obdavčitev podjetja?

Po izbiri oblike podjetja je treba izbrati najbolj ustrezno obdavčitev podjetja. Obdavčitev je odvisna od oblike podjetja. S.p. je obdavčen po dohodninski lestvici, ki je progresivna, kar pomeni, da več kot prek s.p. zaslužite, več dohodnine boste v končni fazi plačali. Pomembno je poznavanje stroškov, ki vplivajo na plačilo dohodnine. Pri popoldanskem s.p. se razlika med prihodki in odhodki prišteva bruto znesku, ki ga zaslužite s plačo. Pri d.o.o. je obdavčitev fiksna. Obdavčena je razlika med prihodki in odhodki, davka pa sta dva: davek od dohodkov pravnih oseb, ki ga vsako leto plača podjetje; in končni davek, ki se plača ob izplačilu dobička družbenikom.

Normirana obdavčitev

Normirana obdavčitev (bodisi normirana obdavčitev s.p. bodisi normirana obdavčitev d.o.o.) je v zadnjih letih izjemno priljubljena, saj ima nekaj prednosti pred obdavčitvijo z upoštevanjem dejanskih stroškov. Prednosti so tudi v manjši količini birokracije in enostavnejšem poslovanju. Vendar to ni vedno najbolj smiseln in ugoden način obdavčitve podjetja. V okviru svetovanja bomo ugotovili, ali je normirana obdavčitev za vas primerna, in napravili simulacije ene in druge oblike obdavčitve podjetja.

Katera oblika dela je najbolj primerna?

Podjemna pogodba, avtorska pogodba, študentska napotnica, pogodba o zaposlitvi in delo prek s.p. so najpogostejše oblike opravljanja dela. Katera oblika dela je najbolj primerna, je odvisno od več dejavnikov, med katerimi so trajanje dela, oblika dela, vas socialni status (ali ste brezposelni, zaposleni …). Med omenjenimi oblikami dela je veliko razlik tudi v količini socialnih pravic in ugodnosti, ki jih oseba prejme. Pri s.p. ni dopusta ali regresa, nadomestilo za bolniško odsotnost pa si oseba plača sama, kar se pri sklepanju pogodb o sodelovanju z novim delodajalcem pogosto pozabi. Glede na vaš primer bomo pogledali, katera oblika je za vas najbolj ugodna tako z vidika davkov kot z vidika socialnih pravic.

Popoldanski s.p.

Ena izmed najbolj pogostih oblik opravljanja dejavnosti fizičnih oseb je popoldanski s.p. Tovrstno obliko opravljanja dejavnosti lahko uporabi oseba, ki je zaposlena za polni delovni čas, torej za 40 ur na teden. Uporablja se za legalno opravljanje dejavnosti, ki jo posameznik opravlja v svojem prostem, popoldanskem času. Veliko podjetij se v uspešne zgodbe razvije ravno iz popoldanskega s.p. Odlikujejo ga nizki stroški prispevkov, enostavno odpiranje in zapiranje ter malo birokracije. Ker gre vseeno za s.p., pa so prisotna določena tveganja. Na svetovanju se bomo pogovorili o tveganjih pri popoldanskem s.p., izbiri ugodnejše vrste obdavčitve in konkretni obdavčitvi glede na vaš primer.

Stroški: Ustanovitev podjetja in poslovanje podjetja

Za uspešno poslovanje podjetja je zelo pomembno poznavanje stroškov z odpiranjem in poslovanjem podjetja. Ustanovitev podjetja je na VEM točki brezplačna za s.p. in d.o.o., za ostale oblike pa imamo dve opciji: priprava in oddaja dokumentov na upravni enoti ali obisk notarja. Po odprtju podjetja se pojavijo določeni stroški, ki so odvisni od več dejavnikov: oblike podjetja, vloge, ki jo imamo v podjetju, tega, ali smo zaposleni še kje drugje … Podjetja (razen normirancev) po večini potrebujejo tudi pomoč računovodstva. Treba je odpreti tudi poslovni račun. Glede na vaš primer bomo napravili natančen izračun mesečnih stroškov.

Stroški podjetja

Za tiste, ki se odločite za dejansko obdavčitev podjetja, torej obdavčitev z upoštevanjem prihodkov in odhodkov, so izrednega pomena stroški podjetja. Od stroškov je namreč odvisno, koliko davka na dobiček (pri d.o.o.) oziroma dohodnine (pri s.p.) boste plačali, hkrati pa je z njimi povezana tudi višina prispevkov. Okvirno pravilo je, da se za strošek pri poslovanju podjetja štejejo vsi predmeti ali storitve, ki so nujno potrebni za poslovanje podjetja. Glede na vaš primer bomo napravili simulacijo stroškov, ki jih lahko naberete in uporabite za zniževanje davčne osnove.

Kako je z razpisi in subvencijami?

Mnogo podjetnikov se na začetku svoje poti sooča s pomanjkanjem kapitala, zato se za zagon podjetja velikokrat obrnejo na subvencije in razpise. Ti so na voljo za plačilo socialnih prispevkov, zaposlovanje novih sodelavcev, nakup tehnološke opreme, širitev v tujino … Ali ste primerni za določen razpis oziroma subvencijo, je odvisno od mnogo dejavnikov: oblike podjetja, starosti, regije, iz katere prihajate, dejavnosti … Razpisi in subvencije so izrednega pomena, saj ne gre za prihodke iz dejavnosti, kar pomeni, da jih lahko izkoristite za pospeševanje svojega poslovanja. Glede na vaš primer bomo preverili, ali ste upravičeni do sredstev.

Registracija dejavnosti

Ob odprtju podjetja je treba skrbno razmisliti o registraciji dejavnosti, ki jih bo podjetje opravljalo. Izbira dejavnosti je brezplačna, prav tako pa tudi njihovo dodajanje. Za legalno poslovanje je zelo pomembno, da so registrirane vse dejavnosti, ki jih opravljamo – drugače lahko prejmemo globo do 15.000 evrov za delo na črno! Nekatere dejavnosti lahko registriramo brez dodatnih pogojev, za druge je treba izpolnjevati določene pogoje (izobrazba, pogoji prostora …) ali pridobiti dovoljenje s strani državnih organov, ki nadzirajo področje, na katerem bo podjetje delovalo. Na svetovanju bomo našli ustrezne dejavnosti za vaše podjetje in skrbno pregledali pogoje za njihovo opravljanje.

Registracija podjetja, naslov podjetja

Po preverbi ideje, raziskovanju dejavnosti, izbiri primerne oblike in obdavčitve podjetja, seznanjanju s pomenom stroškov in opredelitvijo stroškov podjetja je čas za registracijo podjetja. Ustanovitev podjetja (ustanovitev popoldanskega s.p. ali d.o.o ) lahko opravite brezplačno in takoj po svetovanju v okviru naše VEM točke. Naš pravni oddelek vam lahko pomaga prihraniti kakšen evro, saj lahko za vas sestavimo vso potrebno dokumentacijo tudi za ustanovitev zavoda ali društva. Če nimate možnosti za registracijo podjetja v svoji pisarni ali na domačem naslovu, vam lahko ponudimo storitev virtualne pisarne.

Financiranje: povratna in nepovratna sredstva

Imamo bogate izkušnje s pridobivanjem povratnih ter nepovratnih sredstev za financiranje podjetniških projektov ter nepremičnin.

Pred ustanovitvijo podjetja je bilo veliko nejasnosti. Na MP svetovanju so mi pomagali, da sem se lahko takoj posvetil svojemu poslu in nisem izgubljal časa z birokracijo. S pomočjo svetovanja je bila ustanovitev podjetja, ustanovil sem popoldanski s.p., lažja. ~ Peter

Rok Bohinc
Dobil sem točno tisto, po kar sem prišel. Kup informacij iz prve roke, kako se kot novinec znajti v svetu podjetništva, financ in zakonske ureditve. Velik plus svetovanja z Borutom pa je zagotovo ta, da ne ponudi samo kupa informacij, ampak zna poslušati in voditi sproščen pogovor. ~ Rok Bohinc, Fitdiva / chaizen ~ 02.03.2017

Luka Peteh, NETX
Pred odprtjem svojega podjetja sem imel veliko vprašanj na katera nisem imel odgovorov. Preko spleta sem sicer že sam prišel do nekaterih informacij, a šele po končanem večtedenskem mentorstvu v okviru MP svetovanja sem se lahko s samozavestjo odpravil na svojo podjetniško pot. Informacije, ki sem jih prejel na svetovanju so mi izjemno pomagale na moji poti. Priporočam! ~ Luka Peteh, NETX ~ 13.07.2018

Kateri paketi so na voljo?

Na voljo so naslednje možnosti glede na vaše potrebe in želje:

  • 1 srečanje (do 1,5 ure) – 99 eur
  • 2 srečanji (do 3 ure) – 149 eur

5 razlogov zakaj se udeležiti osebnega svetovanja s področja podjetništva?

  1. Imamo 11 let izkušenj s svetovanjem podjetnikom v različnih fazah.
  2. Vprašate nas lahko praktično karkoli. Izvedli smo prek 1000 svetovanj ter razrešili vsako dilemo udeležencev.
  3. Na voljo so trije strokovnjaki, ki se dnevno ukvarjajo z reševanjem praktičnih izzivov s področja podjetništva.
  4. Smo izredno prilagodljivi glede terminov in načina izvedbe svetovanj (osebno, skype, mail…).
  5. Nudimo garancijo zadovoljstva: v primeru, da s svetovanjem ne boste zadovoljni, vam bomo brez vprašanj vrnili vaš denar.

V času karantene bodo vsa svetovanja izvedena bodisi prek e-maila ali video klica.

Dodatne informacije

Dolžina srečanja

do 1,5 ure, do 3 ure, do 8ur