
Sergey Brin, ki se je z družino v ZDA priselil pri 6. letih, je na 10. mestu najbogatejših Američanov (Vir slike: YouTube).
Na seznamu 400 najbogatejših se premoženje 42 bogatašev, ki so se rodili izven meja ZDA, ocenjuje na 250 milijard dolarjev (vseh 400 je vrednih 2,4 trilijonov dolarjev). Prihajajo iz 42 različnih držav, največ, šest, iz Izraela. Pet jih prihaja iz Indije, iz Madžarske in Tajvana po štirje. Če pa bi pogledali zastopanost po kontinentih, 21 bogatašev prihaja iz Azije, 15 pa iz Evrope.
Sergey Brin, soustanovitelj Googla, je na 10. mestu seznama. Njegovo neto premoženje je po oceni Forbsa vredno 37,5 milijard dolarjev. Brin prihaja iz Rusije, od koder se je pri 6. letih skupaj z družino izselil zaradi antisemitizma.
Na seznamu je tudi George Soros, najbogatejši manager investicijskih skladov. Njegova družina je preživela nacistično okupacijo Madžarske, iz nje pa so se izselili, ko je v državi zavladal komunizem.
Ti milijarderji, ki niso rojeni v ZDA, poskušajo pomagati organizacijam, ki so povezane z izseljenci. Brin je leta 2009 podaril milijon dolarjev neprofitni organizaciji HIAS, ki pomaga pri nameščanju izseljenih družin v ZDA, Soros pa je septembra podaril pol milijarde za pomoč beguncem.
Forbes izpostavlja še eno zanimivost: tretjina ameriških bogatašev, ki niso bili rojeni v obljubljeni deželi, je bogatejša od republikanskega predsedniškega kandidata Donalda Trumpa. Njegovo premoženje je od lanskega leta nekoliko skopnelo in trenutno znaša 3,7 milijarde dolarjev.
Na vrhu seznama najbogatejših Američanov ostajajo sicer enaki obrazi: 81 milijard dolarjev težak Bill Gates, 67 milijard dolarjev vreden Jeff Bezos, Warren Buffet s slabimi 66 milijardami dolarjev in Mark Zuckerberg, katerega premoženje je ocenjeno na 55,5 milijard dolarjev.