Navada, ki lahko spremeni vaše zasebno in poslovno življenje
Navada, ki lahko spremeni vaše zasebno in poslovno življenje (Vir slike: Pixabay.com)
Stres se dandanes v življenju posameznika pojavlja že skorajda vsakodnevno, tako na delovnem mestu kot tudi v domačem okolju. Multitasking oz. opravljanje večih opravil hkrati se izkaže za še posebej velikega povzročitelja stresa, saj na zavest človeka vpliva negativno.
Posledice so jasne: posameznik utrpi večje tveganje za razvoj različnih bolezni, kot je na primer depresija, zviša se razdražljivost in slaba volja, vse to pa se odraža tudi v slabši delovni vnemi ter šibkejših poslovnih rezultatih. Ko stres prizadene podjetnika, pa se posledice lahko poznajo tudi na njegovem podjetju in na podjetniški ekipi, ki jo vodi.
V poštev zato tudi pri podjetnikih še kako pridejo različne tehnike zmanjševanja stresa. Ena izmed njih je na primer redno kratkotrajno izvajanje meditacije in vaj za osredotočenost, kar na človeka deluje izrazito sproščujoče, ima pa tudi druge številne pozitivne prednosti.
Med njimi so:
- zmanjšanje stresa ter lažje spopadanje s stresnimi dogodki;
- večja mera notranjega miru;
- boljši spanec, ki posledično zmanjšuje verjetnost nastanka depresije in utrujenosti;
- večja osredotočenost pri delu ter boljši poslovne rezultate;
- izboljšan spomin, ki je posledica jasnejšega razmišljanja;
- novi vpogledi na stvari, predvsem zaradi povečanega delovanja sredinskega dela sprednjega možganskega režnja;
- hitrejše reševanje novonastalih problemov;
- izboljšana kvaliteta življenja;
V kolikor razmišljate, da bi z uvedbo takšnih ali podobnih tehnik izboljšali svojo delovno vnemo ter delovno storilnost vaše podjetniške ekipe, vas lahko še dodatno spodbudi dejstvo, da bodo na ta način vaši zaposleni skoraj gotovo lažje razmišljali, poslušali in tudi ukrepali.
Raziskave celo kažejo, da kar 91 odstotkov zaposlenih, ki se poslužujejo tovrstnega zmanjševanja stresa, ugotavlja vidne pozitivne učinke. To so spoznala tudi nekatera vodilna svetovna podjetja v svoji panogi: Google, Apple, McKinsey & Company, Deutsche Bank, Proctor & Gamble in General Mills so vsa že vpeljala podobne programe, pri tem pa ugotovila precejšnje izboljšanje rezultatov in storilnosti svojih zaposlenih.
Vir: Inc.com