
Netflix bo preprečil uporabo kakršnih koli posredniških strežnikov za dostop do svojih storitev, če ta ne bo v isti državi kot uporabnik (Vir slike: Netflix).
V nekaterih državah, med njimi je tudi Slovenija, uporabniki dostopajo do manj kot petine vsebin, ki jo imajo na voljo Američani (v Avstraliji naj bi dostopali do zgolj desetine vsebin, do katere dostopajo ameriški uporabniki). Zato so se mnogi poslužili prikritja svoje lokacije, prek ponudnika virtualnih zasebnih mrež, in si tako omogočili, da za isto ceno dobijo več vsebin.
Ukrep za uporabnike ali investitorje?
Netflix je to v preteklosti dopuščal, zdaj pa se namerava ostro bojevati proti temu. Kot je zapisal podpredsednik Netflixa za dostavo vsebin, David Fullagar, bodo preprečili uporabo kakršnih koli posredniških strežnikov za dostop do svojih storitev, če ta ne bo v isti državi kot uporabnik. S tem si želijo prepričati uporabnike, da do njihovih storitev dostopajo na legalen način. Do sprememb naj bi prišlo v naslednjih tednih. Od ukrepa bo imel nekaj tudi Netflix: investitorjem bo lahko prikazal resnične podatke o rasti na novih trgih in rasti števila uporabnikov izven ZDA.
Vsaka širitev prinese nove ovire
Netflix je v začetku leta izvedel eno največjih širitev in je tako na voljo že v več kot 190 državah. S širitvami pa se podjetje spopada z omejitvami, ki prihajajo zlasti iz določil avtorskih pravic. Zato nastajajo razlike v količini vsebin, ki jih ponuja uporabnikom po različnih koncih sveta.
Podjetje ponuja rešitev
Odločitev podjetja bo najverjetneje razjezila njegove naročnike – teh je več kot 70 milijonov, a v to številko niso všteti novi uporabniki iz 130 držav, v katere se je razširili Netflix -, zato je podjetje že oznanilo, da bodo v čim krajšem času poskušali vsebino v enakem obsegu dostaviti vsem uporabnikom.