1. virtualni HardwareSTART meetup: Od ideje do prototipa

V začetku leta smo v okviru programa HardwareSTART, ki ga soustvarjamo DEWESoft, Katapult in Zavod mladi podjetnik, v Katapultu gostili Anžeta Miklavca. V sproščenem vzdušju smo se pogovarjali o njegovih začetkih do stopnje, ko je EQUA d.o.o. postalo podjetje z več kot 40 zaposlenimi ter več kot 7 milijoni evri prihodkov. Tokrat pa bomo druženje izpeljali virtualno.
1. virtualni HardwareSTART meetup Od ideje do prototipa

1. virtualni HardwareSTART meetup Od ideje do prototipa

Kdaj 25.09.2020 od 16:45 do 19:00
Kje Interaktivni webinar
Kontakt
Telefon 031 857 940
Koledar

Tokrat bomo srečanje nadgradili v nekoliko drugačnih okvirih. Namreč namesto v Katapultu se bomo srečali na sedežu podjetja EQUA, kjer bomo pobližje spoznali vse ključne procese, ki ustvarjajo produkte podjetja EQUA: od kreiranja in razvoja idej, do izdelave prototipov na lastnih strojih ter 3D printerjih, do organizacije skladišča, logistike in naročanja materiala. Vse to namreč poteka na eni lokaciji in se razteza na več kod 2.000 kvadratnih metrih lastnih poslovnih prostorov.

Proizvodne procese smo pred časom že spoznali tudi sami in lahko rečemo, da smo bili nad prikazanim navdušeni. Na tokratnem druženju se bomo posvetili predvsem:

  • Pregledu ključnih strojev brez katerih proizvodni startup ne more,
  • pogledali si bomo razloge za odločitev o centralizaciji skladišča ter pisarniških prostorov ter plusov, ki jih to prinese,
  • čas je več kot odličen, saj ravnokar poteka kampanja za novo linijo produktov EQUA CARE, pogovarjali se bomo tudi o tem.

Meetup smo načrtovali že nekaj mesecev, računali smo, da se bo situacija s COVID-19 umirila do te mere, da bomo lahko dogodek izvedli v fizični obliki. Žal temu ni tako, tako da bomo meetup izvedli v interaktivni obliki, s sprehodom skozi prostore EQUE.

O Anžetu Miklavcu ter podjetju EQUA

Anže Miklavec je eden izmed najuspešnejših slovenskih mladih podjetnikov. V prvi fazi smo ga spoznali predvsem prek uspešnih kampanj na Kickstarterju, kjer je skupno zbral že preko 1,2 milijona dolarjev sredstev. Ne samo zbral, ampak tudi porabil za dokončanje prototipov in vzpostavitev serijske proizvodnje produktov. Podjetje je razdeljeno v tri kategorije:

  • EQUA – ekologija s poudarkom na hidraciji,
  • EQUA CARE – inoviranje in disrupcija na področju kozmetike,
  • Goat Story – gojenje strasti do kave in inoviranja. V okviru znamke se izdelujejo lastne naprave za kavo in tudi sami pražijo kavo.

Anže je s svojo obsežno ekipo v svoji 8 letni karieri preizkusil nešteto idej, napravil kar nekaj prototipov, kar nekaj jih je v fazi razvoja s pomočjo pridobljenih informacij v fazi razvoja ugasnil. Z leti je uspel zgraditi ekipo 40 zaposlenih ter več milijonsko podjetje, ki posluje na globalnem trgu.

Komu je druženje namenjeno?

  • Startupom, ki delujejo na področju razvoja strojne opreme;
  • korporacijam, ki nudijo pomoč hardware startupom;
  • korporacijam, ki se želijo povezovati s hardware startupi;
  • investitorjem (uspešnim podjetnikom, poslovnim angelom in državnim institucijam), ki nudijo finančna sredstva hardware podjetjem oziroma njihovem podpornemu okolju.

Organizatorji srečanja so KatapultDEWESoft in Zavod mladi podjetnik, ki bodo dogodek izvedli v sodelovanju s Slovenskim podjetniškim skladomMinistrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo ter Evropskim skladom za regionalni razvoj Evropske unije.

O programu HardwareSTART

Druženje bo potekalo v okviru programa HardwareSTART, ki poteka po okriljem Slovenskega podjetniškega sklada. Namen programa je vzpodbuditi večje število hardware startupov med slovenskimi podjetniki na eni strani, na drugi strani pa z znanjem podpreti vsa obstoječa startup podjetja ter jih povezati s primeri dobre prakse.

Razvoj strojne opreme je panoga, za katero so značilni visoki vstopni stroški. Hardware podjetja se tekom poslovanja srečujejo s številnimi izzivi, ki so vezani na potrebe po visoko izobraženem kadru, nabavo strojne opreme, iskanje primernih proizvajalcev in drugo. Zato je med podjetniki delovanje v tej panogi nekoliko manj priljubljeno. So pa hardware podjetja zelo pomembna za slovensko gospodarstvo zaradi multiplikativnih učinkov nanj, zato si je smiselno prizadevati za njihovo podporo.

S celostno podporo hardware startupov se, s podporo DEWESofta, ukvarja podjetje Katapult. Njegovo poslanstvo je zapolniti praznino na področju pospeševalnikov strojne opreme v Sloveniji in startupom ponuditi celotno infrastrukturo, ki jo potrebujejo na svoji poti. V njihovih prostorih bo 22. oktobra potekal dogodek, namenjen mreženju med tovrstnimi podjetji in nudenju vseh potrebnih informacij v različnih fazah poslovanja.

Gre za edinstven program, ki je namenjen slovenskim startupom, ki delujejo v panogi razvoja strojne opreme. Cilj programa je pomagati hardware stratupom pri testiranju produkta, izdelavi in izboljšanju prototipa ter zagonu množične proizvodnje. Program je bil zasnovan tako, da med drugim vključuje tudi aktivnosti povezovanja ključnih deležnikov tega okolja.

Prijave so mogoče prek Facebooka in prijavnice na dnu strani.

Organizatorji druženja:

Visokotehnološko podjetje DEWESoft, podjetniški pospeševalnik Katapult ter Zavod mladi podjetnik, pod pokroviteljstvom Slovenskega podjetniškega sklada, Ministrstva za gospodarstvo, razvoj in tehnologiji tehnologijo in EU skladov.

Konzorcij partnerjev projekta HardwareSTART: