hardware

Kako razviti hardware izdelek od začetka do konca

Hardware izdelek lahko razvijete ne glede na svojo tehnično poznavanje in za uspeh vam ni treba biti inženir (čeprav to zagotovo pomaga). Ne glede na to, ali ste podjetnik, zagonski proizvajalec, izdelovalec, izumitelj ali malo podjetje, vam bo ta vodnik pomagal razumeti postopek razvoja novega izdelka.
hardware

Čeprav so koraki tukaj predstavljeni linearno, razvoj izdelkov ni nikoli nemoteno linearno napredovanje in včasih boste za vsak korak naprej, naredili dva koraka nazaj.

 Poenostavite svoj izdelek

Pomembno je, da svoj izdelek čim bolj poenostavite. Kompleksnost izdelka je lahko nevarna past za zagon hardware opreme!

Večina podjetnikov in celo večina inženirjev ne razume vseh  funkcij izdelka. Dodatek, ki se zdi kot manjši upgrade, lahko pogosto drastično poveča stroške vašega razvoja in čas, ki je potreben, da pridete na trg. Na primer, nekaj tako preprostega, kot je položaj gumba, bi vas lahko stalo na tisoče evrov za injekcijske kalupe, potrebne za izdelavo tega dodatka.

Potrebujete pomoč pri razvoju svojega hardware podjetja? Vključite se v pospeševalnik HardwareSTART! Pišite nam na info@mladipodjetnik.si za več informacij.

Strategije razvoja izdelkov

Za podjetnike in startupe obstaja pet vrst strategij za razvoj novega hardware izdelka. Mnogokrat najboljša kombinacija teh petih razvojnih strategij. V kolikor nimate tehničnega znanja za pravilno upravljanje razvoja izdelkov in za presojo kakovosti opravljenega dela, je nujno imeti tehničnega svetovalca, ne glede na to, kateri od teh razvojnih strategij sledite. Ta tehnični svetovalec vam lahko pomaga sprejeti ključne tehnične odločitve in zagotoviti nadzor nad vašimi primarnimi razvijalci. Tudi če ste izkušeni inženir, je zelo koristno imeti svetovalca, ki razume celoten postopek od ideje do trga.

1) Izdelek razvijete sami

To je sama po sebi redko izvedljiva strategija.  Zelo malo ljudi ima vsa znanja, potrebna za razvoj tržno pripravljenega elektronskega izdelka v celoti na lastno pobudo. Tudi če ste inženir, ste strokovnjak za elektronsko oblikovanje, programiranje, 3D modeliranje, brizganje in proizvodnjo? Verjetno ne. Tudi večino teh kategorij sestavljajo številne podspeciale. Tudi vsa nova znanja, ki se jih morate naučiti, vam bodo vzela ogromno časa in to bi lahko pomembno podaljšalo čas za izvedbo. Vedno poiščite strokovnjake, da zapolnite kakršne koli vrzeli v svojem strokovnem znanju, vendar bodite prepričani, da ostanete vključeni v vse ključne odločitve.

2) Pridružite se tehničnim soustanoviteljem

Če ste netehnični ustanovitelj, potem bi bilo vsekakor pametno sodelovati s tehničnim soustanoviteljem. Eden od ustanoviteljev vaše zagonske ekipe mora vsaj dobro razumeti razvoj izdelka, da lahko upravlja postopek. Če nameravate na koncu iskati zunanja sredstva pri  investitorjih, potem zagotovo potrebujete ekipo ustanoviteljev. Profesionalni zagonski vlagatelji vedo, da je skupina ustanoviteljev veliko trdnejša kot samostojna ustanoviteljica.Idealna skupina soustanoviteljev za večino strojnih zagonov je strojni inženir, programer in tržnik. Pridružitev soustanoviteljem morda zveni kot odlična rešitev za vaše težave, vendar obstajajo tudi slabše plati tega. Najprej je iskanje soustanoviteljev težko in verjetno bo trajalo ogromno časa. To je dragocen čas, ki ga ne porabite za razvoj svojega izdelka. Najti soustanovitelje ni nekaj, s čimer bi morali hiteti, za iskanje pravega ujemanja pa si morate vzeti čas.Glavna slabost pri soustanoviteljih je, da zmanjšajo vaš kapital v podjetju. Vsi ustanovitelji podjetja bi morali imeti resnično enak kapital v podjetju. Če boste zdaj samostojni, bodite pripravljeni dati katerega koli soustanovitelja polovico svojega podjetja.

3) Outsourcing sodelavcev

Eden najboljših načinov za zapolnitev morebitnih vrzeli v tehničnih sposobnostih vaših ekip je z outsourcingom inženirjev in ostale ekipe. Upoštevajte le, da bo večina izdelkov potrebovala več inženirjev različnih specialnosti, zato boste morali sami upravljati različne inženirje. Konec koncev bo moral nekdo iz ustanovne skupine opravljati funkcijo vodje projekta. Prepričajte se, da ste našli inženirja elektrotehnike, ki ima izkušnje z oblikovanjem vrste elektronike, ki jo zahteva vaš izdelek. Elektrotehnika je ogromno področje študija in mnogi inženirji nimajo izkušenj z načrtovanjem vezja. Za 3D oblikovalca se prepričajte, da najdete nekoga, ki ima izkušnje s tehnologijo brizganja, sicer boste verjetno končali z izdelkom, ki ga je mogoče izdelati po vzoru, vendar ne množično izdelovati.

4) “Outsorcajte” razvojno podjetje

Najbolj znana podjetja za oblikovanje izdelkov, kot so Frog, IDEO, Fuse Project itd., Lahko ustvarijo fantastične modele izdelkov, vendar so neverjetno dragi. Startupi se morajo za vsako ceno izogibati velikim oblikovalskim podjetjem. Vrhunska podjetja za oblikovanje lahko zaračunajo 500.000 +  za popoln razvoj vašega novega izdelka. Včasih je bolj smiselno poiskati manjše oblikovalsko podjetje, ki vam bo prisluhnilo in stopilo nasproti glede cene.

5) Partnerstvo s proizvajalcem

Eden od načinov za nadaljevanje je partnerstvo s tujim proizvajalcem, ki že izdeluje izdelke, ki so podobni vašemu izdelku. Veliki proizvajalci bodo imeli lastne inženirske in razvojne oddelke, ki bodo delali na lastnih izdelkih. Če najdete proizvajalca, ki že izdeluje nekaj podobnega svojemu izdelku, bo morda lahko storil vse za vas – razvoj, inženiring, izdelavo prototipov, izdelava in izdelava modelov. Ta strategija lahko zniža vaše prve stroške razvoja. Proizvajalci pa bodo te stroške amortizirali, kar pomeni dodaten strošek na izdelek za prve proizvodne faze.

To v bistvu deluje kot obrestno posojilo, ki vam omogoča, da proizvajalcu počasi povrnete stroške razvoja.Sliši se odlično in enostavno, kje pa se lahko zalomi? Glavno tveganje, ki ga morate upoštevati pri tej strategiji, je, da vse, kar je povezano z vašim izdelkom, daste v eno podjetje.Zagotovo bodo želeli ekskluziven sporazum o proizvodnji, vsaj dokler jim stroški ne bodo povrnjeni. To pomeni, da ob povečanju obsega proizvodnje ne morete preiti na cenejšo proizvodno možnost.Pazite tudi, da si številni proizvajalci morda želijo del ali vse intelektualne pravice do vašega izdelka.

Razvoj elektronike

Razvoj elektronike za vaš izdelek lahko razdelite na sedem korakov: predhodna izdelava zasnove, shematični diagram, prototip, test in program ter na koncu certifikacija.

1. korak – Ustvarite predhodno proizvodno zasnovo

Pri razvoju novega elektronskega izdelka strojne opreme najprej začnite s predhodno zasnovo izdelave. Prototip  je običajno sestavljen z uporabo razvojnega kompleta. Včasih so lahko koristni za dokazovanje, da vaš koncept izdelka rešuje želeno težavo. Toda prototip še zdaleč ni proizvodni dizajn. Predhodna zasnova proizvodnje se osredotoča na proizvodne komponente izdelka, stroške, dobiček, zmogljivosti, lastnosti, razvojno izvedljivost in izdelovalnost. Za izdelavo ocene za  ceno, ki jo bo nosil vaš izdelek, lahko uporabite predhodno proizvodno zasnovo. Pomembno je natančno poznati stroške za razvoj, prototip, programiranje, certificiranje, obseg in izdelavo izdelka. Idejna zasnova izdelave bo odgovorila na naslednja pomembna vprašanja. Ali je moj izdelek izvedljiv? Si lahko privoščim razvoj tega izdelka? Koliko časa bo potrebno, da razvijem svoj izdelek? Ali lahko masovno izdelam izdelek? Ali ga lahko prodam z dobičkom?

Številni podjetniki napačno preskočijo predhodni korak zasnove proizvodnje in namesto tega skočijo v načrtovanje sheme.S tem boste morda sčasoma ugotovili, da ste porabili ves ta trud in zasluženi denar za izdelek, ki ga ni mogoče cenovno razviti, izdelati ali kar je najpomembneje, prodati z dobičkom.

Če želite določiti najboljšo prodajno ceno, stroške zalog in najpomembneje vaš dobiček, morate poznati proizvodne stroške na izdelku. Izbrane komponente proizvodnje bodo seveda imele velik vpliv na stroške izdelave.

Da pa dobite natančno oceno stroškov izdelave, morate vključiti tudi stroške montaže, končnega sestavljanja izdelka, testiranja izdelkov, maloprodajne embalaže, stopnje ostankov, donosov, logistike, dajatev in skladiščenja.

2. korak – Načrtujete shemo vezja

Zdaj je čas, da oblikujete shematski diagram vezja na podlagi sistemskega blokovnega diagrama, ki ste ga ustvarili v 1. koraku.

Shematski diagram vezja prikazuje, kako se vsaka komponenta, od mikročipov do uporov, poveže skupaj. Medtem ko je sistemski blok sheme večinoma osredotočen na funkcionalnost izdelka na višji ravni, je shematičen diagram o majhnih podrobnostih. Nekaj ​​tako preprostega, kot je napačno oštevilčen pin na komponenti v shemi, lahko povzroči popolno pomanjkanje funkcionalnosti.

V večini primerov potrebujete ločeno podokrožje za vsak blok sistemske blokovne sheme. Ti različni vezji bodo nato povezani skupaj, da tvorijo celoten shematski diagram.

Za izdelavo sheme in za zagotovitev, da je brez napak, se uporablja posebna programska oprema za načrtovanje elektronike.

3. korak – Oblikujte tiskano vezje

Ko je shema narejena, boste zdaj zasnovali tiskano vezje. To je fizična plošča, ki hrani in povezuje vse elektronske komponente.

Razvoj sistemskega blokovnega diagrama in shematskega vezja sta večinoma konceptualne narave.

4. korak – Izdelava končnega izdelka

Čeprav bi že morali izdelati predhodni izdelek kot del vašega idejnega oblikovanja, je zdaj čas za popolno proizvodnjo.

Glavna razlika med  končnim izdelkom in prototipom in je v številnih nizkocenovnih komponentah, kot so upori in kondenzatorji.

5. korak – Naročite prototipe

Ustvarjanje elektronskih prototipov je dvostopenjski postopek. Prvi korak ustvari gole tiskane plošče. Vaša programska oprema za načrtovanje vezja vam bo omogočila izhod postavitve .

Drugi korak je, da so vse elektronske komponente prilepljene na ploščo. Iz programske opreme za oblikovanje boste lahko ustvarili datoteko, ki prikazuje natančne koordinate vsake komponente na plošči. To omogoča montažni trgovini, da v celoti avtomatizira spajkanje vseh komponent na koknčni izdelek.

Vaša najcenejša možnost bo izdelava prototipov na Kitajskem. Čeprav je ponavadi najboljše, če lahko prototipirate bližje domu, da zmanjšate zamude pri pošiljanju, je za mnoge podjetnike bolj pomembno, da stroške zmanjšate.

6. korak – Ocenite, programirajte, odpravite napako in ponovite

Zdaj je čas, da ocenimo prototip elektronike. Upoštevajte, da bo vaš prvi prototip le redko deloval brezhibno.

Najverjetneje boste šli skozi več popravkov  preden boste dokončno zadovoljni s svojim produktom. Takrat boste prepoznali, odpravili napako in odpravili vse težave s svojim prototipom.

Potrebujete pomoč pri razvoju svojega hardware podjetja? Vključite se v pospeševalnik HardwareSTART! Pišite nam na info@mladipodjetnik.si za več informacij.

 Certificirajte svoj izdelek

Vsi prodani elektronski izdelki morajo imeti različne vrste certificiranja. Zahtevani certifikati se razlikujejo glede na to, v kateri državi bo izdelek naprodaj. Čeprav so vsi certifikati elektronski,jih je treba v večini primerov dokončati na končnem izdelku, vključno z ohišjem, in ne samo na goli elektroniki. Izdelek morate oblikovati že od prvega dne s certifikati, na splošno pa bodo dejanska potrdila opravljena čim pozneje med nastavitvijo proizvodnje.Če boste certificirali prezgodaj, bo verjetno potrebna sprememba dizajna znova, zato počakajte, da se izdelek dokončno pripravi, ne da bi se pričakovalo več sprememb.

Potrdila so zapletena tema, zato predlagam, da se posvetujete s strokovnjakom za certifikate, preden se poglobite v razvoj izdelka. Obstaja veliko trikov in nasvetov, ki lahko drastično zmanjšajo vaše stroške certificiranja, če so izvedeni na začetku.

Vir: Predictabledesigns

Morda vas zanima tudi sorodna vsebina
7. Mednarodna konferenca o digitalnem zdravju HealthDay.si

7. Mednarodna konferenca o digitalnem zdravju HealthDay.si

V četrtek, 22. oktobra 2020, je preko spleta potekala mednarodna konferenca »HealthDay.si 2020 z naslovom »Na vrednosti osnovan zdravstveni sistem – Odpiramo vrata novim priložnostim?«. Več >

Oznake:,
© 2007-2025 Zavod mladi podjetnik, so.p. - Vse pravice pridržane |  Piškotki