
Oglejte si najzanimivejše pripomočke z mednarodnega sejma potrošniške elektronike. (Vir slike: Pixabay)
Na sejmu se je predstavil tudi slovenski Chipolo. Obiskovalce so navdušili. Preberite več tukaj: Chipolo predstavlja Chipolo Sticker in Chipolo Clip >>
Plume je nosljiva naprava, ki sproti analizira onesnaženost zraka v okolici. Analizira količino trdnih prašnih delcev, dušikovega dioksida, ozona in hlapnih organskih spojin v zraku ter temperaturo in vlažnost zraka. Pripomoček lahko uporabnik preprosto pripne na torbo, namenjen pa je prebivalcem velikih onesnaženih mest.
Vir slike: TechCrunch.
Griffin Connected Toaster
Natopil je čas pametnih opekačev kruha oziroma toasterjev. Griffin Connected Toaster vključuje aplikacijo, s pomočjo katere lahko natančno določite zapečenost vsakega kosa kruha posebej: na eni strani je ikona s popolnoma belim kosom kruha, na nasprotni pa seveda ikona s popolnoma črnim kosom kruha. Zanimiva ideja, ni kaj!
Vir slike: TechCrunch.
Preverjanje količine alkohola v krvi z alkotestom je lahko zabavna potegavščina za prijatelje, vendar pa na ta način na zabavi ne boste ugotavljali, ali lahko popijete še en kozarček vina, kajne? Podjetje Milo Sensors se ukvarja z razvojem nosljivih senzorjev, ki analizirajo količino različnih kemičnih snovi v vašem telesu na podlagi znojenja, ki ga zaznavajo njihove pametne zapestnice.
Vir slike: TechCrunch.
Kuri je prikupen majhen robot, namenjen domači uporabi. Robot je prvi izdelek zagonskega podjetja Mayfield Robotics, ki je v lasti podjetja Bosch. Kuri se podobno kot napravi Google Home in Amazon Echo odziva na glasovne ukaze. Za razliko od omenjenih naprav pa se Kuri odziva z robotskimi zvoki, svetlobnimi učinki in mežikanjem. Kuri je bila oblikovana kot spremljevalka in asistentka, ki prepoznava zvoke in podobe, dodatne funkcije pa so na voljo prek različnih orodij za programiranje.
Vir slike: Designboom.
Motiv
V podjetju Motiv so v preprost prstan vključili vse funkcije, ki jih ponujajo pametne zapestnice za merjenje telesne aktivnosti. Naprava iz titana analizira tako spanje kot telesno aktivnost uporabnika, med drugim meri tudi korake, kalorije in razdalje. Vsebuje tudi optični senzor srčnega utripa, pohvali pa se lahko z baterijo, ki jo je treba polniti le vsakih tri do pet dni.
Vir slike: TechCrunch.
Pametna očala Osterhout Design Group
Podjetje Osterhout Design Group, ki se ukvarja z razvojem nosljivih naprav, je predstavilo prva pametna očala za navidezno resničnost. Modela R-8 in R-9 sta namenjena širšemu krogu potrošnikov in manjših podjetij. Pametna očala R-9 (na sliki spodaj) naj bi bila uporabnikom na voljo v drugem četrtletju letošnjega leta, stala pa naj bi okoli 1.800 dolarjev.
Vir slike: TechCrunch.
Podjetje Polaroid je na letošnjem sejmu potrošniške elektronike predstavilo Polaroid Pop, fotoaparat, ki tiska fotografije v tradicionalni velikosti polaroidnih fotografij. Na zadnji strani naprave se nahaja zaslon na dotik, ki uporabniku omogoča pregled fotografij pred dejanskim tiskom. Tudi razvite fotografije so kvalitetne.
Vir slike: TechCrunch.
Robird
Ptiči predstavljajo veliko nadlogo za letala in letališča. Robird podjetja Clear Flight Solutions je dron, ki maha s krili in tako prestraši ptice, ki se nahajajo v bližini letališč. Robird je oblikovan tako, da posnema vedenje ujed: leti z zamahi kril, smer spreminja s pomočjo dveh smernih krmil, lahko pa celo jadra po zraku tako kot ujede, ki zasledujejo svoj plen.
Vir slike: TechCrunch.
Prsna črpalka Willow
Prsna črpalka Willow uporabnicam omogoča dojenje brez uporabe rok. Naprava se lahko pohvali z majhnim številom sestavnih delov ter enostavnostjo uporabe in čiščenja. Pripadajoča aplikacija meri količino mleka, čas idr. Črpalka bo javnosti na voljo spomladi za 429 dolarjev.
Vir slike: Geekologie.
Televizor Sony Bravia
Na sejmu potrošniške elektronike se je letos predstavilo toliko televizorjev, da je težko določiti izstopajoče izdelke. Sonyjev novi televizor v seriji Bravia se lahko pohvali z najnovejšo tehnologijo. Najzanimivejša lastnost novega televizorja je dejstvo, da nima zvočnikov, saj naj bi po besedah predstavnikov podjetja zvok prihajal kar iz samega zaslona s pomočjo nove tehnologije, ki so jo poimenovali Acoustic Surface.
Vir slike: TechCrunch.
Vir: TechCrunch