Vir slike: Aquaro
Podjetje Aquaro d.o.o. je svojo Kickstarter kampanjo otvorilo 22. marca, kmalu po tem pa so lahko že slavili dosežen cilj, ki so si ga zastavili pri 30.000 evrih.
Kampanja se ta vikend zaključuje, v tem trenutku pa je 928 podpornikov projekta prispevalo kar 148.552 evrov. To je skoraj 5-krat več od zastavljenega cilja.
Kickstarter kampanjo si lahko ogledate na tej povezavi.
Podporniki kampanje so za paket naprave, aplikacije in sprejemnika, ki je primeren za eno gospodinjstvo, odšteli 147 evrov. Za 257 evrov je na voljo paket dveh naprav, ki je primeren za dve stavbi, za nadzor vodovodnega sistema treh poslopij pa je primere tretji in zadnji paket, ki so ga podporniki prejeli v zameno za 349 evrov. Cene so sicer za 30 odstotkov nižje, kot bodo po zaključeni kampanji v prosti prodaji.
Aquaro: “Najlažji način varčevanja z vodo”
Gre za napravo, ki omogoča natančen nadzor na vododovodnim sistemom v stavbi. Pametni nadzornik vode namestimo na vodovodno cev in nato preko telefona prejemamo informacije o porabi vode, predvsem pa bodo uporabna opozorila o morebitnih puščanjih, ki lahko sicer s seboj prinesejo tudi veliko finančno škodo.
Kot so pojasnili na predstavitveni strani Kickstarter kampanje, Aquaro uporablja ultrazvočno tehnologijo, zato lahko monitor preprosto pritrdimo na cevi, ne da bi pri tem tvegali poškodbe vodovodne napeljave. Potrebujemo le 8 cm prostora za namestitev kjerkoli na glavni vodovodni cevi.
Algoritem naprave v kombinaciji z mobilno aplikacijo na podlagi vzorcev pretoka, tlaka in obnašanja vode ugotovi porabo vode posameznih naprav.
Za Forbes Slovenija so dejali, da se je ideja rodila pred tremi leti, “ko so doma pri enem od članov ekipe prenavljali električne inštalacije”. Med delom se je poškodovala cev vodovoda, ki so jo izvajalci sicer zavarili, vendar so se nato začele pojavljati težave. Pritisk vode je bil drugačen kot pred tem in slišati je bilo nenavaden zvok.
Prvi uporabniki bodo svoje naprave prejeli avgusta
Podporniki, ki so kot prve stranke sofinancirali projekt na Kickstarter, bodo svoje naprave prejeli avgusta. Do takrat mora 10 članska ekipa, ki stoji za Aquaro, postaviti proizvodnjo.
“Trenutno smo v fazi pogajanj. Večina izdelka, od brizganja plastike, polaganja elektronik in sestavljanja, bo narejena v Sloveniji. S tem bomo lažje nadzorovali morebitne začetne težave in zagotavljali kakovost. Sama cena ni toliko višja, kot če bi se odločili za azijski trg,” je za Forbes Slovenija pojasnil eden od članov ekipe Ram Al Sabti, ki je pred leti s produktom sodeloval tudi v našem SIO programu.
Ob tem je še dodal, da so imeli nekaj dilem pri odločitvi za Kickstarter kampanjo. Na koncu so se za kampanjo odločili, saj se tako “izogneš slabi investiciji v produkt, saj na tak način opraviš realni test trga, koliko ljudi tvoja rešitev prepriča,” je dejal Al Sabti.
Vir: Kickstarter, Forbes Slovenija