Cleanshelf pridobil več kot sedem milijonov evrov investicije

Ameriško-slovensko podjetje Cleanshelf je pridobilo več kot sedem milijonov evrov (osem milijonov ameriških dolarjev) investicije za nadaljnji razvoj svoje spletne platforme.
Cleanshelf pridobil več kot sedem milijonov evrov investicije

Vir slike: Pixabay

Podjetje Cleanshelf je pridobilo več kot sedem milijonov evrov investicije od skladov Dawn Capital in LAUNCHub. Naložba bo namenjena za nadaljnji razvoj njihove spletne platforme, ki vodjem informatike in finančnim direktorjem omogoča pregled in nadzor nad stroški in uporabo spletnih naročnin na programsko opremo (angl. Software as a Service – SaaS).

Naraščajoča uporaba storitev v oblaku in najemanje programske opreme kot storitve sta v zadnjih nekaj letih privedla do novih izzivov za vodje informatike in finančne direktorje. Po ugotovitvah podjetja Cleanshelf je 30 odstotkov stroškov naročnin, ki jih podjetja plačujejo za programsko opremo oziroma spletne storitve, izgubljenih, saj vodje informatike nimajo celovitega nadzora nad najeto programsko opremo v podjetju.

Rešitev podjetja Cleanshelf vodstvu služi kot sistem za vodenje evidence naročnin na programsko opremo in nudi pomoč pri proaktivnem upravljanju porabe, uporabniških dostopov in obnavljanju naročnin. Platforma ponuja tudi neprecenljiv vpogled v varnostno izpostavljenost podjetja in v tveganja skladnosti v primeru uporabe spletnih storitev.

Platforma Cleanshelf predstavlja ključni del upravljanja spletnih storitev za številne globalne korporacije, kot so Hilton, Looker in CoStar Group. Rešitev je združljiva z več kot dva tisoč ponudniki programske opreme kot storitve, vodilnimi finančnimi in kadrovskimi sistemi ter sistemi za enkratno prijavo (angl. Single Sign-On), vključno z rešitvami družb SAP, Oracle in Sage.

Dušan Omerčević, izvršni direktor podjetja Cleanshelf, je povedal: »Sredstva, ki jih podjetja namenjajo za programsko opremo kot storitev, skokovito naraščajo. Vodje informatike in finančni direktorji bolj kot kdaj koli prej potrebujejo nadzor nad tem, za kaj namenjajo sredstva in ali te naložbe res prinašajo rezultate. V podjetju Cleanshelf sodelujemo z globalnimi korporacijami in jim pomagamo pri ocenjevanju in preprostem razumevanju tega vse bolj ključnega in kompleksnega dela njihovega informacijskega sistema. Novo naložbo bomo uporabili za nadaljnji razvoj funkcij naših izdelkov.«

Mina Mutafchieva, investitorka v skladu Dawn Capital, je dejala: »V pogovoru z vodji informatike in finančnimi direktorji smo slišali zaskrbljenost, da oddelki znotraj podjetja sklepajo naročnine na programsko opremo brez celostnega pregleda in nadzora. Platforma Cleanshelf prepoznava in pametno upravlja naročnine in tako optimizira porabo za najem programske opreme več kot dva tisoč ponudnikov. Slovenska inženirska ekipa svetovnega razreda je zasnovala vodilno rešitev na najzahtevnejšem tehnološkem trgu na svetu, to je v ZDA, kjer ima podjetje Cleanshelf sedež v San Franciscu. In vendar smo šele na začetku poti. Sklad Dawn ima 12-letno uspešno zgodovino na področju podpore ponudnikom poslovne programske opreme kot storitve pri krepitvi obsega poslovanja. Veselim se skupnega sodelovanja s podjetjem Cleanshelf in našimi partnerji iz LAUNCHuba.«

Družba Cleanshelf ima v Sloveniji podružnico z 20 zaposlenimi, ki se osredotočajo na razvoj naprednih izdelkov na področju upravljanja spletnih naročnin na programsko opremo. V svojo razvojno ekipo v Sloveniji načrtujejo do jeseni 2020 privabiti 10 novih inženirjev. Revija Finance Manager je marca letos Cleanshelf uvrstila na lestvico Top 25 slovenskih zagonskih podjetij.

Fotografija: Dušan Omerčević, izvršni direktor v podjetju Cleanshelf

 

O PODJETJU CLEANSHELF

Cleanshelf je ponudnik istoimenske in vodilne platforme za upravljanje spletnih naročnin na programsko opremo za podjetja (angl. Software as a Service – SaaS), ki se osredotoča na sledenje, nadzor in primerjavo med uporabljenimi spletnimi storitvami. Tehnologija podjetja, ki je skladna s standardom SOC 2 in temelji na umetni inteligenci, pomaga podjetjem, da prihranijo do 30 odstotkov sredstev za najem programske opreme kot storitve prek samodejne identifikacije neupravljanih pogodb, podvojenih licenc in neuporabljenih naročnin na programsko opremo. Cleanshelf, s sedežem v San Franciscu in razvojno podružnico v Sloveniji, ponuja rešitev, ki se preprosto integrira v IT-infrastrukturo podjetij, in ima med strankami več kot sto poslovnih uporabnikov s celega sveta, vključno z družbami Hilton, Looker in CoStar Group. Več informacij na spletni strani https://www.cleanshelf.com.

O SKLADU DAWN CAPITAL

Dawn je največji specializirani investitor v programsko opremo za poslovne uporabnike v Evropi, ki upravlja s sredstvi v višini 550 milijonov ameriških dolarjev. Družba sodeluje z inovativnimi podjetji, ki lahko zaradi izjemnih ekip, izdelkov in poslovnih modelov postanejo globalni titani. Dawn je zgodnji investitor, ki podpira podjetja v fazah financiranja serije A in B, in nadaljuje s financiranjem najboljše delujočih iz začetnih faz rasti do izstopa. Znotraj kategorije programske opreme za poslovne uporabnike se Dawn osredotoča na štiri področja: podatki in analitika, kibernetska varnost, finančna tehnologija in prihodnost dela. Na seznamu prejemnikov naložb so: Mimecast (uvrščen na borzo NASDAQ s tržno kapitalizacijo v višini treh milijard ameriških dolarjev), iZettle (prodano družbi PayPal za 2,2 milijarde ameriških dolarjev), Collibra, Showpad, Dataiku, Templafy, Quantexa, Garrison in Tink.

  • Krog financiranja serije A sta vodila sklada Dawn Capital in LAUNCHub.
  • Sodobna podjetja uporabljajo skoraj tisoč aplikacij v oblaku; rešitev podjetja Cleanshelf vodjem informatike ponuja celosten pregled nad naborom spletnih naročnin na programsko opremo (angl. Software as a Service – SaaS) in jim omogoča optimizacijo porabe sredstev ter upravljanje skladnosti in varnostnih tveganj.
  • Naložba bo podjetju Cleanshelf omogočila nadaljnje produktne inovacije in tržno širitev v ZDA in Evropi.
  • Cleanshelf s sedežem v ZDA ima v Sloveniji podružnico z 20 zaposlenimi, ki razvijajo napredne rešitve na področju upravljanja spletnih naročnin na programsko opremo.
  • Revija Finance Manager je marca letos Cleanshelf uvrstila na lestvico Top 25 slovenskih zagonskih podjetij.
Morda vas zanima tudi sorodna vsebina
Virtualna pisarna / sedež podjetja v Ljubljani

Virtualna pisarna / sedež podjetja v Ljubljani

Virtualna pisarna je odlična rešitev za vse, ki ne potrebujete lastne pisarne ali ne morete pridobiti dovoljenja za registracijo naslova. Virtualna pisarna v Ljubljani omogoča dovoljenje za poslovanje na našem naslovu, hkrati pa lahko na naši SPOT točki odprete podjetje / spremenite sedež podjetja. Preberite več >>


Šestmesečni euribor je že presegel 4%

Šestmesečni euribor je že presegel 4%

Evropska centralna banka v zadnjem času stalno zvišuje ključne obrestne mere. Opazno je poskočila tudi referenčna obrestna mera euribor. Vrednost šestmesečnega euriborja je že presegla 4%. Preberite več >>

7 dejavnikov, ki lahko vplivajo na učinkovitost vaših naložb

7 dejavnikov, ki lahko vplivajo na učinkovitost vaših naložb

Vrednost naložb je odvisna od tržnih pogojev. Zavedati se morate, da pretekli donosi ne zagotavljajo nujno, da boste dosegli dobre finančne rezultate tudi v prihodnosti. Vedno se posvetujte s finančnim svetovalcem, preden sprejmete kakršne koli naložbene odločitve. Preberite več >>

South Central Ventures pomembno prispeva k razvoju zagonskega ekosistema v regiji Jugovzhodne Evrope

South Central Ventures pomembno prispeva k razvoju zagonskega ekosistema v regiji Jugovzhodne Evrope

South Central Ventures, vodilni regijski upravljavec skladov tveganega kapitala s pisarnami v Ljubljani, Zagrebu, Beogradu in Skopju, z odprtjem novega sklada SCV Technology Fund III povečuje sredstva v njihovem upravljanju za 70 milijonov evrov. V novi sklad so investirali tako institucionalni kot dobro poučeni zasebni vlagatelji, največja tuja med njimi sta Evropski investicijski sklad (EIF) in Evropska banka za obnovo in razvoj (EBRD), od slovenskih vlagateljev pa Zavarovalnica Triglav d. d. in BTC d. d. Preberite več >>

Kako izbrati zanesljivo slovensko igralnico v 2022

Kako izbrati zanesljivo slovensko igralnico v 2022

Spletne igralnice so v Sloveniji postale bolj priljubljene in priročne kot v preteklih letih. Igre na srečo so v državi zakonite od leta 1995, ko je bil uveljavljen slovenski Zakon o igrah na srečo. Z novim Zakonom o igrah na srečo iz leta 2013 so spletne igralnice postale uradno zakonite. Preberite več >>

3 nasveti za uspešno iskanje investitorjev

3 nasveti za uspešno iskanje investitorjev

Zbiranje sredstev je izjemno naporno in dolgotrajno početje – zahtevni sestanki s potencialnimi vlagatelji podnevi, mučno ukvarjanje s številkami ponoči. Čeprav vas lahko proces izčrpa, se ne smete predati. Mladim podjetnikom v iskanju investitorjev ponujamo nekaj nasvetov. Preberite več >>

Najem stanovanjskega kredita

Najem stanovanjskega kredita

Najem kredita za nakup ali gradnjo nepremičnine je zelo pomembna odločitev, kjer se je predhodno potrebno dobro pozanimati pod kakšnimi pogoji nudijo kredite različne banke. V tem članku bomo predstavili predvsem katere pogoje morate izpolnjevati, da vam banka lahko odobri kredit in kako se določa kreditna sposobnost pri posameznih bankah. Preberite več >>

Nekster, inovativno naložbeno množično financiranje

Nekster, inovativno naložbeno množično financiranje

Pri zagotavljanju obstoja in nemotenega poslovanja mladih podjetij odigrajo ključno vlogo redni prilivi in zagotovljen denarni tok. Predvsem v prvih letih poslovanja pa to predstavlja precejšen izziv, ki ga podjetja rešujejo na klasičen ali sodoben način. Preberite več >>

Iz prve roke: poslovni angeli kot investitorji in delovanje kluba Poslovni angeli Slovenije

Iz prve roke: poslovni angeli kot investitorji in delovanje kluba Poslovni angeli Slovenije

Poslovni angeli so ena izmed možnosti, kako lahko inovativni startupi pridobijo finančna sredstva, ki jih potrebujejo za zagon ali širjenje poslovanja. V Sloveniji je glavni akter na tem področju klub Poslovni angeli Slovenije, katerega namen je v povezovanju poslovnih angelov z ustreznimi startupi. Preberite več >>

Kako pridobiti sredstva za financiranje startupa?

Kako pridobiti sredstva za financiranje startupa?

Da bi lahko vaša podjetniška ideja zaživela, morate vanjo praviloma vložiti določeno vsoto začetnih sredstev. Kateri so možni viri za pridobitev teh sredstev? Preberite več >>

Oznake:, ,

Brezplačne e-novice!
Vse za podjetje