Na trgu šele 2 meseca, a imajo že 5000 uporabnikov

Mobilna aplikacija Boomerang je nastala izpod rok mlade in nadobudne ekipe, ki je prepoznala trend razvoja mobilnega marketinga ter svoje znanje, izkušnje in ideje združila v mobilni aplikaciji, ki predstavlja vmesnik med podjetji in potrošniki.
Na trgu šele 2 meseca, a imajo že 5000 uporabnikov

Ekipa Boomerang (Vir slike: Boomerang).

Zgodba Boomeranga se je začela februarja leta 2015, ko sta Žiga Vesel in Nika Kristina Butina, mlada in ambiciozna študenta ljubljanske Ekonomske fakultete, med številnimi podjetniškimi idejami našla tisto pravo: idejo o mobilni aplikaciji, ki bo prinesla koristi tako podjetjem kot tudi potrošnikom. Skupaj z ekipo sta se lotila dela in nastala je aplikacija Boomerang.

Boomerang poudarja vzpostavljanje dvosmerne komunikacije med podjetji in potrošniki

Mediji, kot jih poznamo danes, komunicirajo samo enosmerno: od podjetja (naročnika) k potrošniku. Po analizi panoge smo ugotovili, da enosmerna komunikacija dolgoročno ne prinaša optimalnih rešitev,” sta pojasnila mlada ekonomista.

Boomerang je zato ustvarjen temu primerno in izstopa od ostalih tovrstnih aplikacij: uporabnik aplikacije pogleda oglas, po oglasu pa se mu prikaže anketa, v kateri ga naročniki sprašujejo po stvareh, ki jih zanimajo. V tem delu lahko uporabnik predstavi svoje mnenje o produktu ali storitvi, o sami embalaži, okusu ali ponudbi podjetja, zakaj uporablja ali ne uporablja produktov in tako dalje. “Na tak način podjetja od potrošnikov pridobivajo direktna mnenja, uporabniki pa imajo priložnost sooblikovati zgodbe podjetij,” sta v svojo poslovno idejo prepričana Vesel in Butina. V zameno za sodelovanje v oglaševalski akciji uporabniki vsakič prejmejo ‘boomerang’ – vstopnico za žreb, ki jih lahko pripelje do privlačnih denarnih nagrad.

Pri vpeljavi dvosmerne komunikacije je mlada ekipa, ki jo danes sestavlja 6 članov, izhajala iz dejstva, da podjetja poskušajo s svojimi produkti in storitvami zadovoljiti naše potrebe, pri čemer pa jim lahko potrošniki s ponujenimi odzivi močno pomagamo. Prednost je tudi ta, da naročnikom po izvedeni oglaševalski akciji ni treba posebej meriti uspešnosti akcije, saj preko Boomeranga dobijo oglas in anketo v paketu. “To jih vodi do velikih prihrankov, ki jih podjetja drugače namenjajo za raziskave o uspešnosti oglaševalskih akcij.

Vir slike: Boomerang

Ekipa je uvidela pomanjkljivo učinkovitost v oglaševanju

V ustanovitev podjetja in razvoj aplikacije je člane ekipe vzpodbudilo predvsem to, da so opazili pomanjkljivo učinkovitost v oglaševanju. Ta namreč še vedno ne omogoča dobre segmetacije in dostopa do izbrane ciljne skupine, zato potrošniki prejemamo tudi oglase, ki nam niso namenjeni.

Prav tako pa klasično oglaševanje ne omogoča dvosmerne komunikacije med potrošnikom in podjetjem. “Če bi podjetja bolje poznala vsa stališča svojih kupcev, bi izdelke lahko prilagodila prav njim in tako postala bolj uspešna in posledično bolj profitabilna,” menita Vesel in Butina.

V marketingu, kot ga poznamo danes, naročnikom nihče ne zagotavlja, da se je potrošnik, kateremu je bil oglas namenjen, zares posvetil oglasu. Z vpeljavo anket v oglaševanje pa Boomerang poskrbi prav za to, da mora biti uporabnik aplikacije 100 odstotno osredotočen na oglas, saj sicer ni nagrajen. “Tu se pozitivno razlikujemo od televizije, kjer danes obstajajo časovne funkcije, kjer se oglase preskoči. Enako je pri internetu, radiu in ostalih medijih, kjer se lahko, ko so na vrsti oglasna sporočila, preprosto odmakneš oziroma zamenjaš program. Pri Boomerangu pa to ni mogoče,” sta še poudarila.

Najpomembnejši stroški nastopijo šele po razvoju aplikacije

Jasno je, da za mlado ekipo študentov razvoj aplikacije predstavlja precejšen finančni zalogaj. Vesel in Butina pa sta izpostavila predvsem stroške, ki pridejo na vrsto kasneje, ko aplikacija že deluje: “Že sam razvoj aplikacije predstavlja kar velik zalogaj, vendar je to na žalost šele začetek. Po uspešnem razvoju aplikacije je potrebno še več sredstev vložiti v marketing aplikacije, da te uporabniki sploh spoznajo in jo začnejo uporabljati.”

Boomerang se sicer financira z lastnimi vložki, preko tako imenovanih 4F: sredstev ustanoviteljev (Founders), družine (Family), prijateljev (Friends) in “naivnežev”, ki verjamejo v idejo (Fools). V prihodnosti člani ekipe računajo na uspeh na razpisu P2, želijo pa si pridobiti tudi kakšnega investitorja, ki se bo navdušil nad njihovo poslovno idejo.

Na trgu šele slaba 2 meseca, a imajo že preko 5000 prenosov

Boomerang se je na tržišču pojavil šele pred kratkim – štartali so 7. decembra 2015. Ker pa so pri razvoju aplikacije izhajali tudi iz tega, kako bi zadovoljili uporabnike, so že dosegli odličen uspeh: danes namreč beležijo že preko 5000 prenosov aplikacije.

Pri razvoju aplikacije smo želeli poiskati tisto, kar bi motiviralo potrošnike (uporabnike aplikacije), da bodo končno z veseljem odprli oglas, ga natančno pregledali in si zapomnili ključna sporočila. To smo naredili tako, da uporabnik z vsakim ogledom oglasa in po rešeni anketi prejme vsaj en ‘boomerang’, ki predstavlja vstopnico v nagradni žreb,” pojasnjujeta Vesel in Butina.

Nad hitro rastjo so seveda prav vsi člani ekipe navdušeni: “Rast je krepko presegla naša pričakovanja. V tem trenutku se je še malo pospešila, kar nas zelo veseli, saj vidimo, da so uporabniki potrdili našo idejo in nas podpirajo. To nam daje moč in motivacijo za naprej.”

Od leve proti desni v belih majicah stojijo Nik Klemenc, Nika Kristina Butina, Žan Bombek. Od leve proti desno v modrih majicah klečijo Gaj Okoren, Jaka Širok, Žiga Vesel. (Vir slike: Boomerang)

Nagradni žrebi bodo v prihodnje potekali 1x tedensko

Ker gre za aplikacijo, kjer lahko uporabniki sodelujejo v igri za denarno nagrado, so se člani ekipe odločili, da bodo od začetka precej prisotni na terenu, saj želijo, da jih ljudje spoznajo in vidijo, da je stvar resnična in poštena. 

Prvi nagradni žreb je bil izveden slab mesec po začetku – 2. januarja. Drugi je bil na sporedu 15. januarja, tretji pa bo sledil 29. januarja. Na začetku žrebi niso tako pogosti, ker želimo najprej nabrati čim več uporabnikov, saj to prinese tudi višji nagradni sklad. Ko pa bo število uporabnikov in oglaševalcev zadostno, se bodo žrebi začeli odvijati na tedenski ravni, obljubljajo. 

Nagradne žrebe bodo tako v prihodnje izvajali enkrat na teden, saj želijo nagraditi čim več uporabnikov in to čim pogosteje. 

Med partnerji so že Barcaffe, KD group in druga velika podjetja

Boomerang sodeluje tudi že z nekaterimi močno uveljavljenimi podjetji: Zelo smo veseli, da so se, kljub temu da smo startup, za naše storitve odločile že nekatere poznane blagovne znamke. Poleg Barcaffeja in KD groupa smo trenutno v resnih dogovorih s še nekaterimi velikani, ki pa naj zaenkrat ostanejo še skrivnost.

Ekipa sicer upa, da bodo v prihodnosti tudi ostala podjetja spoznala, da lahko preko Boomeranga izvajajo kvalitetno in cenovno dostopno oglaševanje ter pavšalne raziskave.

Aplikacija je za prenos na voljo v spletnih tržnicah

Aplikacija je trenutno že prisotna v App Store in na Google Play. Trenutno je na voljo le v slovenskem jeziku, vendar je ekipa že začela s prevajanjem: “Aplikacijo bomo najprej prevedli v srbohrvaški in angleški jezik.”

V bližnji prihodnosti se nameravajo širiti najprej na jug, natančneje v Srbijo in na Hrvaško, predvsem zato, ker imajo v Srbiji že vzpostavljeno mrežo in na voljo kar nekaj kontaktov. “Za tem bomo ciljali na zahod, kasneje pa se seveda hočemo razširiti po celem svetu,” sta zaključila Vesel in Butina.

Mobilno aplikacijo pod imenom Boomerang mobile že najdete v App Store in na Google play, ekipo pa lahko spremljate tudi na njihovi Facebook strani Boomerang mobile ali Instagram profilu Boomerang_app.

Morda vas zanima tudi sorodna vsebina
MP hub: Povezovanje Slovenije in Španije v industrijskem oblikovanju

MP hub: Povezovanje Slovenije in Španije v industrijskem oblikovanju

BigD Design & Innovation je podjetje, ki se ukvarja z industrijskim oblikovanjem. Ustanovitelj Adrian Larripa se je po študiju v Milanu vrnil na univerzo Navarra v Pamplono, kjer je začel s svetovanjem na področju industrijskega oblikovanja. Podjetje deluje deset let, v tem času pa so se specializirali za projekte LED svetil za turbine vetrnic. Z njimi sodeluje Anamarija Čuden, sicer “coworkerka” v MP hubu. Preberite več >>

Nejc Apšner: “Nobena juha ni tako vroča, kot se skuha. To je nekako osnoven recept.”

Nejc Apšner: “Nobena juha ni tako vroča, kot se skuha. To je nekako osnoven recept.”

Pred 13 leti je takoj po zaključenem študiju skočil v podjetniški svet, točneje v finančništvo. V vseh letih so se morali kar nekajkrat preoblikovati v skladu s trendi, ker če bi ostali v istem segmentu financ, jih danes ne bi bilo več, priznava. Nejc Apšner, soustanovitelj podjetja Nekster finance (zdajšnji Achilles op.a.), ki upravlja spletno platformo Nekster, pravi, da je rast podjetja potekala zelo generično. "Začeli smo z ničle, danes pa se lahko pohvalimo, da smo ena večjih slovenskih faktoring družb. Čeprav v resnici nismo več faktoring družba, ampak se pozicioniramo kot neke vrste “airbnb’ za investitorje in na drugi strani podjetja, ki jim na platformi omogočamo, da prihajajo do likvidnostnih sredstev na enostaven način." Preberite več >>

Kako vaš komunikacijski stil vpliva na vašo ekipo?

Kako vaš komunikacijski stil vpliva na vašo ekipo?

Reči, da dobra komunikacija na delovnem mestu vpliva na finančni rezultat, je resno podcenjevanje. Raziskave kažejo, da je povprečna ocenjena izguba na podjetje zaradi slabe interne komunikacije zelo velika. Preberite več >>

SparkLPG: “Program HardwareSTART je obliž na rano hardware startupov

SparkLPG: “Program HardwareSTART je obliž na rano hardware startupov

Za startup podjetja, ki razvijajo fizični produkt, je eden ključnih dejavnikov uspešnega razvoja povezovanje s podjetji iz t.i. hardware industrije. Ekipa SparkLPG, ki razvija avtoplinski sistem za novejša vozila z vbrizgavanjem tekoče faze avtoplina, se je vključila v pospeševalniški program HardwareSTART, ker bi brez podpore večjih podjetij projekt težko izpeljali, pravi direktor podjetja Simon Štrancar. Preberite več >>

Evegreen: HardwareSTART ponuja podporo močnega industrijskega partnerja

Evegreen: HardwareSTART ponuja podporo močnega industrijskega partnerja

Podjetje Evegreen razvija 100-odstotno bio-razgradljive, naravi prijazne materiale in izdelke na osnovi organskih odpadkov, ki jih proizvedejo različna industrijska in uvozna podjetja. Tako jih po eni strani razbremenijo stroškov z odpadki, po drugi pa nadomestijo del njihove ponudbe z zelenimi, inovativnimi izdelki. Do zdaj so pri ustvarjanju receptur uporabili že pšenično slamo, riževe in pšenične luščine ter odpad kave, njihov cilj pa je trgu ponuditi čim širšo paleto alternativnih produktov, ki bodo v naravi povsem razgradljivi. Ta misija jih je pripeljala tudi v pospeševalniški program HardwareSTART, ki ga v konzorciju izvajajo Dewesoft, Katapult in Zavod mladi podjetnik. Preberite več >>

Aleš Zorc, Agitron: V programu HardwareSTART dobiš več, kot pričakuješ

Aleš Zorc, Agitron: V programu HardwareSTART dobiš več, kot pričakuješ

V podjetju Agitron razvijajo napredne strojne in programske rešitve za podporo digitalizaciji fizičnih trgovin. Razvili so napravo, ki je nameščena na nakupovalni voziček in trgovcem daje podatke o gibanju kupcev po trgovini, na podlagi katerih trgovec določi postavitev artiklov in vrednost posamezne pozicije. Njihov drugi produkt pa je digitalna cenovka, ki trgovcem omogoča spreminjanje cen na daljavo, kupcu pa daje informacije o posameznem izdelku. Preberite več >>

Produkt startupa Microbium sam oceni kvaliteto vode

Produkt startupa Microbium sam oceni kvaliteto vode

Microbium je mlado podjetje, dejavno na področju detekcije in eliminacije mikrobov v industriji. Razvilo je avtomatiziran sistem za identifikacijo in štetje bakterij v vzorcih pitne vode, s tem pa omogočilo enostaven nadzor nad kvaliteto vode, brez laboratorijev in znanja mikrobiologije. Preberite več >>

Anže Miklavec: »V podjetništvu je pomembno, da si med prvimi pri zaznavanju novih trendov.«

Anže Miklavec: »V podjetništvu je pomembno, da si med prvimi pri zaznavanju novih trendov.«

Pri blagovnih znamkah EQUA in GOAT STORY gre za dve slovenski zgodbi o uspehu, ki sta plod istega podjetja. Dokazujeta, da se lahko inovativnost in težnja po stalnih izboljšavah bogato obrestujeta. Obe zgodbi sta namreč uspešni tudi v svetovnem merilu. Preberite več >>

Beesmetic – startup, ki se ukvarja z izdelavo medene kozmetike

Beesmetic – startup, ki se ukvarja z izdelavo medene kozmetike

Beesmetic je startup, ki ga sestavlja ekipa študentov. Ukvarja se z izdelavo naravne kozmetike iz čebeljih proizvodov, ki imajo zaradi bogate vsebnosti vitaminov, mineralov in antioksidantov številne pozitivne učinke na kožo. Preberite več >>

Marin Medak: “Cilje, postavljene za letošnje leto, smo konkretno presegli.”

Marin Medak: “Cilje, postavljene za letošnje leto, smo konkretno presegli.”

V začetku tega leta je Marin Medak z ekipo Gigodesign ustanovil startup Della Spina. Gre za optiko, ki ponuja kakovostna dioptrijska očala po ugodnih cenah. Posebnost je v tem, da lahko stranka tri pare očal en teden brezplačno preizkuša na domu, preden se odloči, če jih bo kupila. Kako optika posluje danes? Preberite več >>

Oznake:

Brezplačne e-novice!
Vse za podjetje