Moteči dejavniki znižujejo vašo produktivnost

Moteči dejavniki znižujejo vašo produktivnost (Vir slike: Pixabay.com)
Strokovnjaki pravijo, da v povprečju človek potrebuje okoli 20 minut časa, da lahko doseže najvišjo stopnjo osredotočenosti – a v primeru, da ga na vrhuncu fokusa nekaj oziroma nekdo zmoti, mu bo ponovno vzelo okoli 20 minut časa in truda, da se vrne na željeno stanje.
Nemalokrat se zato zgodi, da podjetniki svoje dneve preživljajo neproduktivno, brez pravih rezultatov. Poglejmo si nekaj trikov, ki vam lahko pomagajo izboljšati vašo osredotočenost ter povečati produktivnost.
Izločite vse distrakcije
Elektronska pošta, Facebook, Twitter, telefonski klici… vse našteto od vas zahteva obilico pozornosti in preprečuje, da bi se lahko zbrali in osredotočili zgolj na eno opravilo hkrati. Če ugotavljate, da ste premalo produktivni, zaprite družabna omrežja, izklopite glasovna obvestila, izključite mobilni telefon in se lotite dela.
Priskrbite si slušalke
Ne le, da boste s slušalkami v ušesih in izbrano melodijo zmanjšali moteče zvoke iz okolice, hkrati boste tudi signalizirali svojim sodelavcem in drugim, da si ne želite, da vas kdorkoli zmoti. Tako boste lahko kvalitetno in umirjeno opravili svoje delo, saj vas ne bo pri tem nihče zmotil.
Velike projekte razdelite na manjše podprojekte
Namesto da bi se obremenjevali s projektom, ki vam bo vzel ogromno časa, si le-tega raje razdelite v več podprojektov. Pri tem si zastavite jasne cilje, ki bodo enostavno dosegljivi. Na ta način boste počasi, a vztrajno dokončali celoten projekt, pri tem pa občutili več sladkih zmag vsakič, ko dokončate podprojekt.
Dobro se naspite
Dejstvo je, da vam tudi najboljše taktike za izboljševanje produktivnosti ne bodo mogle pomagati, če se ne boste dobro naspali. Posledice neprespanosti namreč vključujejo tudi slabo koncentracijo, šibko zdravje in slabo voljo. Praviloma človek potrebuje okoli 6 do 9 ur spanja, da lahko brez težav opravlja vse zastavljene naloge – v kolikor želite doseči maksimalno produktivnost, torej spanju poskušajte vsakodnevno nameniti dovolj časa.
Vir: Business Insider