S SportyFi do financiranja športne kariere

Zagonsko podjetje SportyFi želi s platformo, ki temelji na kriptovalutah, spremeniti način financiranja v športu. Kmalu se začne njihova kampanja ICO.
SportyFi cover

S SportyFi do financiranja športne kariere. (Vir slike: SportyFi)

SportyFi je mlado slovensko podjetje, ki želi s platformo, temelječo na kriptovalutah, spremeniti način financiranja v športu. Že čez nekaj dni, 21. novembra 2017, bo ekipa pričela z zbiranjem zagonskih sredstev v t. i. kampanji ICO oziroma token crowdsale. S svojo vizijo so prepričali tudi mednarodne športne zvezde.

Kako vstopiti v svet vrhunskega športa?

Vstopiti v svet vrhunskega športa je težko – ne glede na to, ali ste športnik ali bi želeli v šport investirati. Ustanovitelji podjetja SportyFi Marko Filej, Simon Žgavec in Tomaž Čepon so po lastnih besedah »na podlagi informacij, ki so jih pridobili od športnikov, športnih agentov in ostalih strokovnjakov, razmišljali, katera ovira je največja na športnikovi poti od začetkov do profesionalne kariere«.

Izkazalo se je, da je največja težava zadnja stopnička, preden športnik postane profesionalec. Več ali manj vsi vrhunski športniki so namreč v začetku svoje kariere prišli do točke, ko so morali v treninge, opremo in tekmovanja vlagati nezanemarljivo količino denarja, na drugi strani pa za sponzorje in velike vlagatelje še niso bili dovolj zanimivi. Tudi klubi in športne organizacije jim pri tem pogosto ne morejo pomagati, saj se tudi sami spopadajo z večnim pomanjkanjem sredstev.

Razmišljaš o ICO kampanji? Pridruži se mentorskemu programu ICOrelator!

Rešitev: SportyFi

Ustanovitelji projekta so se nato lotili iskanja rešitve, ki rešuje opisani problem: »Skozi nešteto brainstormingov in iteracij se je rodila ideja za SportyFi.«

SportyFi tako želi s svojo platformo športnikom in potencialnim majhnim vlagateljem omogočiti enostavnejše investicije v šport. Platforma, ki bo temeljila na kriptovalutah, bo športnikom omogočila, da zbirajo sredstva, ki jih potrebujejo za nadaljnji razvoj svoje kariere. Ta so lahko bodisi donacija, se pravi, da podporniki donirajo sredstva športniku, bodisi kompleksnejša investicija, pri katerih investitorji pridobijo del pravic od bodočih zaslužkov.

Člani ekipe so opisali delovanje platforme: »Športniki, športne organizacije in klubi si bodo na platformi lahko postavili svoj brezplačen profil in preko njega uporabljali storitve, ki jih bo platforma nudila. Na drugi strani bo investitor lahko vsak, ki bo imel SportyFi SPF tokene in bo z njimi razpolagal v virtualni denarnici na platformi.«

Tako bo športnikom omogočeno lažje financiranje kariere v najbolj kritičnih trenutkih, ko se borijo za preboj med profesionalce. Potencialnim vlagateljem, ki do sedaj niso imeli možnosti investicije v šport, pa se bo po besedah članov ekipe odprla možnost, da oplemenitijo svoj vložek v eni izmed najhitreje rastočih industrij.

Delovanje platforme si lahko ogledate tudi na spodnjem posnetku.

Pri projektu sodelujejo tudi mednarodne športne zvezde

S svojimi načrti so pri SportyFi prepričali tudi mednarodne športne zvezde. Na družabnih omrežjih je platformo med drugim podprl legenda nogometa Roberto Carlos.

SportyFi, Carlos, Filej

Legendarni nogometaš Roberto Carlos in eden od ustanoviteljev podjetja SportyFi Marko Filej. (Vir slike: SportyFi)

Med ambasadorji in svetovalci pri projektu najdemo tudi skakalca Noriakija Kasaija, nekdanjega slovenskega košarkaša Primoža Brezca, alpsko smučarko Špelo Pretnar in druge. Podporo projektu so izrazili tudi vrhunski slovenski smučarski skakalec Peter Prevc, biatlonec Jakov Fak in Košarkarska zveza Slovenije.

Prva javna ponudba žetonov

Za oblikovanje in zagon platforme ekipa potrebuje zagonska sredstva. Ta želijo pridobiti v kampanji množičnega investiranja s prvo javno ponudbo žetonov (angl. initial coin offering).

Prodaja kriptožetonov, ki so jih v podjetju oblikovali, v predprodaji že poteka. V njej lahko po besedah članov ekipe »sodelujejo večji investitorji in posamezniki, ki bodo platformi s svojimi izkušnjami (predvsem športnimi) omogočili, da postane še bolj privlačna za širšo javnost«.

V predprodaji se bo prodalo največ 70 % žetonov. Vsaj 30 % žetonov bo počakalo na majhne investitorje, ki bodo lahko sodelovali v prvi javni ponudbi žetonov. Kampanja ICO se bo začela 21. novembra 2017.

Cilj podjetja je, da za postavitev vseh elementov platforme zberejo 16 milijonov dolarjev. Več informacij o sami kampanji ICO je na voljo na spletni strani podjetja.

Če bo zbiranje sredstev uspešno, ekipa podjetja SportyFi obljublja, da bo testna različica platforme na voljo že letos. Športniki bodo po njihovih besedah lahko na SportyFi pričeli z zbiranjem sredstev v prvi polovici leta 2018.

Morda vas zanima tudi sorodna vsebina
Z blockchainom do lastne sončne elektrarne?

Z blockchainom do lastne sončne elektrarne?

Pred slabim letom dni je zaživela prva energetska tržnica SunContract, ki temelji na tehnologiji veriženja blokov ali blockchaina. Danes ima slovensko podjetje sklenjenih že za milijon evrov pogodb na področju nakupa in prodaje električne energije ter realiziranih za več sto tisoč evrov naročil za izdelavo sončnih elektrarn in toplotnih črpalk. Preberite več >>

Zakaj uveljavljena podjetja ne posegajo po množičnem financiranju?

Zakaj uveljavljena podjetja ne posegajo po množičnem financiranju?

Lahko pretresi na področju kriptovalut in kriptožetonov ponovno prebudijo zanimanje za množično financiranje na platformah, kot sta Kickstarter in Indiegogo? Preberite več >>

Je TAIA prevajalska rešitev za 21. stoletje?

Je TAIA prevajalska rešitev za 21. stoletje?

Konec oktobra je skupina prevajalskih strokovnjakov, uspešnih podjetnikov in blockchain svetovalcev predstavila prevajalsko platformo TAIA. Z uporabo umetne inteligence bo trajanje prevajanja prepolovljeno. Preberite več >>

Slovenija kot aktivna članica European Blockchain HUB

Slovenija kot aktivna članica European Blockchain HUB

Z organizacijo konzorcija European Blockchain HUB je Slovenija naznanila vodilno vlogo pri globalnem povezovanju vlad, stroke, podjetij, tehnologij, poslovnih eko-sistemov, raziskovalcev in ustvarjalcev na področju blockchain tehnologije. Preberite več >>

Bitnik – od bitcoin bankomatov do lokalne menjave kriptovalut

Bitnik – od bitcoin bankomatov do lokalne menjave kriptovalut

Podjetje Bitnik že od leta 2014 deluje na področju kriptovalut in tehnologije veriženja blokov. Njihova osnovna dejavnost je povezana z menjavo in nakupovanjem kriptovalut, obenem pa želijo širši javnosti čim bolje predstaviti svet kriptovalut in povezanih tehnologij. Preberite več >>

0xcert prepričal vlagatelje širom sveta

0xcert prepričal vlagatelje širom sveta

Slovensko podjetje Oxcert, ki je razvilo prvi protokol za upravljanje nedenarnih sredstev na blockchainu, je s prodajo kriptožetonov zbralo 10 milijonov dolarjev. Preberite več >>

Lahko SunContract sproži energetsko revolucijo?

Lahko SunContract sproži energetsko revolucijo?

Z uporabo platforme SunContract lahko uporabniki dostopajo do električne energije po nižji ceni. Gre za produkt slovenskega znanja, ki temelji na blockchain tehnologiji. Preberite več >>

S predavanjem Nika Slavniča se je zaključil prvi program ICOrelator

S predavanjem Nika Slavniča se je zaključil prvi program ICOrelator

V sredo, 20. junija 2018, se je s predavanjem Nika Slavniča zaključil večmesečni brezplačni mentorski program ICOrelator v organizaciji Tehnološkega parka Ljubljana, IRP (Tovarna podjemov) in Zavoda mladi podjetnik, z vsebinsko podporo Blockchain Think Tanka, Bitcoin društva Slovenije in podjetja Bitnik. Rezultati programa so vzpodbudni, odzivi udeležencev, tako mentorjev kot podjetniških ekip, pa pozitivni. Preberite več >>

Bo Slovenija ostala privlačno okolje za blockchain projekte?

Bo Slovenija ostala privlačno okolje za blockchain projekte?

Vlada Republike Slovenije je konec maja sprejela Akcijski načrt glede blockchain tehnologije. "Med državami EU že poteka tekma, katera bo svoje okolje naredila najbolj privlačno za blockchain projekte," pojasnjuje slovenski strokovnjak za blockchain tehnologijo, dr. Peter Merc. Preberite več >>

Kolumna: insajderski pogled iz kripto industrije

Kolumna: insajderski pogled iz kripto industrije

Po podatkih Coindeska je bilo v prvih treh mesecih letošnjega leta s primarnimi izdajami kripto žetonov (ICO) zbranih za 6,3 mrd USD sredstev. Ta znesek presega vsoto vseh zbranih sredstev v letu 2017. Samo v januarju so slovenski ICO projekti (CargoX, X8Currency, InsurePal, Origin Trail in ostali) zbrali za več kot 50 mio EUR sredstev. Ponudba na kripto trgu v obliki ICO projektov torej obstaja, prav tako obstaja povpraševanje (investitorji). Površen opazovalec ICO industrije bi lahko na osnovi prej navedenih dejstev hitro sklepal, da je svoj ICO vedno lažje izpeljati. Ali je res tako? Preberite več >>

Oznake:,

Brezplačne e-novice!
Vse za podjetje