
Platforma GoFundMe je ocenjena na 600 milijonov dolarjev (Vir slike: GoFundMe).
GoFundMe je na posebni misiji: platforma je presegla nov mejnik, projekti, ki so se predstavili na njej, so skupaj zbrali že več kot 3 milijarde dolarjev. Številka je še bolj zanimiva, ko dodamo, da so njeni projekti do maja letos zbrali 2 milijardi in da se število podpornikov v teh šestih mesecih ni prav nič povečalo. Baza ostaja 25-milijonska, je sporočila ekipa GoFundMe.
Kot kaže, je število oziroma vsota donacij skozi mesece narasla, vzrok pa je vse večja kredibilnost in zaupanje v platformo. Platforma je sicer zrasla na temeljih zbiranja podpore za dobrodelne in druge namene. Prek platforme so podporniki uspeli zbrati kar 11 milijonov dolarjev za prizadete v poplavah v Louisiani in 7,8 milijona dolarjev za žrtve in družine strelskega obračuna v Floridi.
Ena od kampanj, ki se je predstavljala na tej platformi, si je za cilj zastavila 3 tisoč dolarjev, ob koncu pa zbrala kar 100-krat več donacij: 384.270 dolarjev.
Platformo sta zasnovala Andrew Ballester in Brad Damphouse leta 2008 v San Diegu. Za GoFundMe, ki se postavlja ob bok Kickstarterju in IndieGoGu (le z drugačnim namenom), sta zbrala neznano vsoto denarja s strani skladov, kot so Accel, Techonology Crossover, Capital, Greylock in Meritech. Pozneje je vanjo vložil še Stripes.
Investitorji so si menda vzeli precejšen kos podjetja, ustanovitelja pa vmes izplačali. Na mestu direktorja zdaj sedi Rob Solomon. Zadnja znana vrednost platforme se vrti 600 milijonov dolarjev. GoFundMe naj bi mesečno po takratnih pričakovanjih vrtel 100-milijonsko številko v zelencih, platforma pa naj bi dosegala 300-odstotno rast.