Zvišali so se prispevki za socialno varnost samozaposlenih

S trdim delom do mednarodno prepoznavne blagovne znamke športne opreme

Mlada podjetnika Luka Železnik in Dejan Kobal sta med študijem ustanovila podjetje Tng oprema, ki se ukvarja s prodajo opreme za funkcionalno vadbo. Kako jima je uspelo?
KingsBox cover

S trdim delom do mednarodno prepoznavne blagovne znamke športne opreme. (Vir slike: KingsBox)

Luka Železnik in Dejan Kobal se poznata že od malih nog. Med študijem na Ekonomski fakulteti sta v telovadnici Dejanovega brata našla svojo poslovno priložnost. Opazila sta namreč, da je oprema za funkcionalno vadbo Crossfit težko dostopna in draga – zato sta se odločila, da jo bosta začela uvažati.

Začetek s 7500 evri

Po prvem uspešnem uvozu opreme za telovadnico sta se odločila za ustanovitev podjetja. Začela sta leta 2015, in sicer kar iz domače garaže. »Naj se sliši še tako smešno, o poslu, razen na splošno, takrat nisva vedela ničesar. Načrta nisva imela nobenega, kaj šele poslovnega!« pripovedujeta.

Začela sta s 7500 evri, ki sta jih zaslužila s študentskim delom. Hobi, ki sta mu najprej posvečala le nekaj ur dnevno, pa je hitro prerasel v nekaj več – zato sta se vanj zagnala s polno paro.

»Postavila sva si prvi kratkoročni načrt: eno leto 12 ur dnevno delava, šest ur pa se učiva različnih veščin, ki nama bi lahko prišle prav za uspeh podjetja. Vse prihodke vloživa nazaj v podjetje,« opisujeta svojo odločitev.

V želji, da bi funkcionalno vadbo razširila med širšo populacijo in v centre privabila več ljudi ter da bi hkrati tako posameznikom kot tudi centrom ponudila opremo vrhunske kakovosti po odličnih in dostopnih cenah, sta oblikovala blagovno znamko KingsBox.

KingsBox izdelki

Izdelki blagovne znamke KingsBox. (Vir slike: KingsBox)

Vas zanima podjetniška zgodba Luke Železnika in Dejana Kobala? Udeležite se predavanja v sklopu Razvij svojo idejo v donosen posel!

Celostna ponudba opreme za funkcionalno vadbo

Mlada podjetnika sta se uvrstila tudi v finale izbora za mladega podjetnika leta. Takrat je nastal prispevek KingsBox – stranke so na prvem mestu, v katerem smo ju podrobneje predstavili.

V prvem letu sta zaslužila 10 tisoč evrov, nato pa se je njuna pot strmo vzpela. S celostno ponudbo opreme za funkcionalno vadbo, kakršne ne premore noben konkurenčni prodajalec v Evropi, konkurenčno ceno, službo za podporo uporabnikom, kvaliteto, prilagodljivostjo in iznajdljivostjo sta Luka in Dejan v letu 2016 prepričala ogromno število kupcev v Sloveniji in Italiji. S prodajo sta skupaj zaslužila več kot 400 tisoč evrov.

V prvi polovici letošnjega leta sta že presegla lanskoletne prihodke, kar je za podjetje, ki se financira izključno iz lastnih sredstev, izjemen dosežek. Ponudbo opreme v spletni trgovini sta v kratkem času povečala z dveh na 200 izdelkov, v letošnjem letu pa se ta številka približuje 300 izdelkom.

Po začetnem uvažanju izdelkov nepreverjene kakovosti, s čimer sta imela tudi negativne izkušnje, sta se odločila za izdelavo lastnih izdelkov. Kako je prišlo do sodelovanja z lokalnimi varilci, mizarji in drugimi obrtniki, nam bosta zaupala v sredo, 6. decembra 2017.

Še pred dogodkom Od študentskega dela do milijona evrov prometa, na katerem bosta svojo podjetniško pot predstavila 27-letna podjetnika, smo jima zastavili nekaj vprašanj.

Ekipa šteje že 12 članov

Najprej nas je zanimalo, kako se v podjetju soočajo z rastjo in povečevanjem povpraševanja. V letošnjem letu je podjetje svoje prostore razširilo na 400 m2 veliko skladišče. Ekipi pa se je v letu 2017 pridružilo še 10 članov – tako jih je skupaj že 12.

Luka in Dejan posebno pozornost posvečata tudi izobraževanju in dodatnemu usposabljanju zaposlenih: »Spodbujava zaposlene, da se učijo. Če vidiva, da bi neko izobraževanje ali kaj drugega pripomoglo k poslovanju podjetja, pokrijeva stroške udeležbe za zaposlene. Pri tem ne pozabiva niti na kakšno stvar za njihovo dušo.«

KingsBox team

Ekipa podjetja Tng oprema. (Vir slike: KingsBox)

Uspešno doseganje ciljev za leto 2017

Mlada podjetnika sta si za leto 2017 zastavila jasne cilje: 600 tisoč evrov prometa in širitev blagovne znamke KingsBox po celotni Italiji, Sloveniji in Hrvaški. Pri tem sta določila tudi jasne taktike – »branding na družabnih omrežjih, sponzoriranje tekmovanj iz funkcionalne vadbe in perfektna služba za stranke«.

Poleg tega so za vsak trg pripravili prilagojen načrt in se nanj podali v jeziku prebivalstva. Uspeh tako ni presenetljiv: »Znamka KingsBox je zrasla med tri najboljša podjetja v tej panogi na omenjenih trgih in v letošnjem letu že presegla milijon evrov prihodkov.«

Letos so vstopili tudi na nekatere druge tuje trge: v Turčijo, Bosno, Ciper in Dubaj. »Naslednje leto pa gremo v Avstrijo, Nemčijo in potem naprej po Evropi,« opisujeta Luka in Dejan načrte podjetja Tng oprema.

Širitev ponudbe in povečevanje proizvodnje v Sloveniji

Blagovna znamka KingsBox se ne širi le v tujino – širi namreč tudi ponudbo izdelkov. »Vsak mesec imamo plan narediti vsaj dva nova produkta. Sodelujemo s trenerji, ki nam povedo, kaj bi potrebovali,« pripovedujeta. Tako njihova ponudba vključuje že skoraj 300 izdelkov.

Poleg tega podjetje povečuje proizvodnjo v Sloveniji. Še pred nekaj meseci so pri nas izdelali okoli 30 %, danes pa se ta številka približuje 70 %. Tako skrbijo tudi za zaposlenost lokalnih podjetnikov in obrtnikov.

V letu 2018 se bo podjetje Tng oprema posvečalo predvsem širitvi na nove trge in izdelovanju novih izdelkov, s katerimi bodo »revolucionirali svet športa«.

Želite spoznati blagovno znamko KingsBox in slišati, česa sta se na svoji podjetniški poti naučila Luka Železnik in Dejan Kobal? Prijavite se na dogodek Od študentskega dela do milijona evrov prometa!

Morda vas zanima tudi sorodna vsebina
MP hub: Povezovanje Slovenije in Španije v industrijskem oblikovanju

MP hub: Povezovanje Slovenije in Španije v industrijskem oblikovanju

BigD Design & Innovation je podjetje, ki se ukvarja z industrijskim oblikovanjem. Ustanovitelj Adrian Larripa se je po študiju v Milanu vrnil na univerzo Navarra v Pamplono, kjer je začel s svetovanjem na področju industrijskega oblikovanja. Podjetje deluje deset let, v tem času pa so se specializirali za projekte LED svetil za turbine vetrnic. Z njimi sodeluje Anamarija Čuden, sicer “coworkerka” v MP hubu. Preberite več >>

Nejc Apšner: “Nobena juha ni tako vroča, kot se skuha. To je nekako osnoven recept.”

Nejc Apšner: “Nobena juha ni tako vroča, kot se skuha. To je nekako osnoven recept.”

Pred 13 leti je takoj po zaključenem študiju skočil v podjetniški svet, točneje v finančništvo. V vseh letih so se morali kar nekajkrat preoblikovati v skladu s trendi, ker če bi ostali v istem segmentu financ, jih danes ne bi bilo več, priznava. Nejc Apšner, soustanovitelj podjetja Nekster finance (zdajšnji Achilles op.a.), ki upravlja spletno platformo Nekster, pravi, da je rast podjetja potekala zelo generično. "Začeli smo z ničle, danes pa se lahko pohvalimo, da smo ena večjih slovenskih faktoring družb. Čeprav v resnici nismo več faktoring družba, ampak se pozicioniramo kot neke vrste “airbnb’ za investitorje in na drugi strani podjetja, ki jim na platformi omogočamo, da prihajajo do likvidnostnih sredstev na enostaven način." Preberite več >>

Kako vaš komunikacijski stil vpliva na vašo ekipo?

Kako vaš komunikacijski stil vpliva na vašo ekipo?

Reči, da dobra komunikacija na delovnem mestu vpliva na finančni rezultat, je resno podcenjevanje. Raziskave kažejo, da je povprečna ocenjena izguba na podjetje zaradi slabe interne komunikacije zelo velika. Preberite več >>

SparkLPG: “Program HardwareSTART je obliž na rano hardware startupov

SparkLPG: “Program HardwareSTART je obliž na rano hardware startupov

Za startup podjetja, ki razvijajo fizični produkt, je eden ključnih dejavnikov uspešnega razvoja povezovanje s podjetji iz t.i. hardware industrije. Ekipa SparkLPG, ki razvija avtoplinski sistem za novejša vozila z vbrizgavanjem tekoče faze avtoplina, se je vključila v pospeševalniški program HardwareSTART, ker bi brez podpore večjih podjetij projekt težko izpeljali, pravi direktor podjetja Simon Štrancar. Preberite več >>

Evegreen: HardwareSTART ponuja podporo močnega industrijskega partnerja

Evegreen: HardwareSTART ponuja podporo močnega industrijskega partnerja

Podjetje Evegreen razvija 100-odstotno bio-razgradljive, naravi prijazne materiale in izdelke na osnovi organskih odpadkov, ki jih proizvedejo različna industrijska in uvozna podjetja. Tako jih po eni strani razbremenijo stroškov z odpadki, po drugi pa nadomestijo del njihove ponudbe z zelenimi, inovativnimi izdelki. Do zdaj so pri ustvarjanju receptur uporabili že pšenično slamo, riževe in pšenične luščine ter odpad kave, njihov cilj pa je trgu ponuditi čim širšo paleto alternativnih produktov, ki bodo v naravi povsem razgradljivi. Ta misija jih je pripeljala tudi v pospeševalniški program HardwareSTART, ki ga v konzorciju izvajajo Dewesoft, Katapult in Zavod mladi podjetnik. Preberite več >>

Aleš Zorc, Agitron: V programu HardwareSTART dobiš več, kot pričakuješ

Aleš Zorc, Agitron: V programu HardwareSTART dobiš več, kot pričakuješ

V podjetju Agitron razvijajo napredne strojne in programske rešitve za podporo digitalizaciji fizičnih trgovin. Razvili so napravo, ki je nameščena na nakupovalni voziček in trgovcem daje podatke o gibanju kupcev po trgovini, na podlagi katerih trgovec določi postavitev artiklov in vrednost posamezne pozicije. Njihov drugi produkt pa je digitalna cenovka, ki trgovcem omogoča spreminjanje cen na daljavo, kupcu pa daje informacije o posameznem izdelku. Preberite več >>

Produkt startupa Microbium sam oceni kvaliteto vode

Produkt startupa Microbium sam oceni kvaliteto vode

Microbium je mlado podjetje, dejavno na področju detekcije in eliminacije mikrobov v industriji. Razvilo je avtomatiziran sistem za identifikacijo in štetje bakterij v vzorcih pitne vode, s tem pa omogočilo enostaven nadzor nad kvaliteto vode, brez laboratorijev in znanja mikrobiologije. Preberite več >>

Anže Miklavec: »V podjetništvu je pomembno, da si med prvimi pri zaznavanju novih trendov.«

Anže Miklavec: »V podjetništvu je pomembno, da si med prvimi pri zaznavanju novih trendov.«

Pri blagovnih znamkah EQUA in GOAT STORY gre za dve slovenski zgodbi o uspehu, ki sta plod istega podjetja. Dokazujeta, da se lahko inovativnost in težnja po stalnih izboljšavah bogato obrestujeta. Obe zgodbi sta namreč uspešni tudi v svetovnem merilu. Preberite več >>

Beesmetic – startup, ki se ukvarja z izdelavo medene kozmetike

Beesmetic – startup, ki se ukvarja z izdelavo medene kozmetike

Beesmetic je startup, ki ga sestavlja ekipa študentov. Ukvarja se z izdelavo naravne kozmetike iz čebeljih proizvodov, ki imajo zaradi bogate vsebnosti vitaminov, mineralov in antioksidantov številne pozitivne učinke na kožo. Preberite več >>

Marin Medak: “Cilje, postavljene za letošnje leto, smo konkretno presegli.”

Marin Medak: “Cilje, postavljene za letošnje leto, smo konkretno presegli.”

V začetku tega leta je Marin Medak z ekipo Gigodesign ustanovil startup Della Spina. Gre za optiko, ki ponuja kakovostna dioptrijska očala po ugodnih cenah. Posebnost je v tem, da lahko stranka tri pare očal en teden brezplačno preizkuša na domu, preden se odloči, če jih bo kupila. Kako optika posluje danes? Preberite več >>

Oznake:, ,

Brezplačne e-novice!
Vse za podjetje