Zadovoljni podjetniki praznujejo majhne dosežke

Vir slike: Pixabay
Pri številnih mladih podjetnikih nenehno pehanje do novega cilja lahko povzroči kronično stanje nezadovoljstva ter negativnosti.
Vrednotenje dosežkov je med uspešnimi podjetniki zelo pogost izziv. Najti morajo ravnovesje med postavljanjem ambicioznih ciljev in proslavljanjem mejnikov, ki so jih že uspeli doseči.
Potreba po ustreznem merilu uspešnosti
Eden glavnih dejavnikov, ki povzroča nezadovoljstvo, je pomanjkanje ustreznega merila za primerjavo svojih dosežkov z ostalimi. Prihodki in finančna ocena podjetja pogosto nista ustrezna kriterija, saj prikazujeta le en vidik in še ta je odvisen od mnogih drugih povezanih dejavnikov. Podjetniki se zatekajo k drugim alternativnim kazalnikom, kot so npr. osebna rast, trajnost, pozitiven vpliv na skupnost in industrijo.
Učinki neprepoznanega uspeha na počutje podjetnikov
Na prvi pogled se lahko zdi napredek visoko motiviranih podjetnikov več kot očiten. Na žalost njihovi notranji boji z občutki neuspeha in nezadostnosti negativno vplivajo na psihično počutje. Nenehne skrbi lahko ovirajo podjetnikovo produktivnost in sposobnost doseganja želenih ciljev. Velik pomen za to, da podjetnik ne zapade preveliki samokritiki, ima samorefleksija. Če le-ta ni dovolj, lahko išče podporo tudi pri drugih osebah.
Vpliv stresa in vloga postopnega merjenja rasti
Stres je eden glavnih virov tesnobe med podjetniki. Neprepoznavanje svojih uspehov lahko vodi v začaran krog, v katerem se oseba nikoli ne počuti zadovoljna s svojimi dosežki. To vodi v čustveno in fizično izgorelost, tako v osebnem kot poklicnem življenju. Zato je nujno pomagati mladim ustanoviteljem, da bolj učinkovito ocenijo svoj napredek. Eden od pristopov je spodbujanje in poudarjanje postopne rasti. Mladi podjetniki naj proslavijo majhne zmage. Ta metoda lahko pripomore k dobri samopodobi in pomaga podjetnikom razviti odpornost in prilagodljivost.
Industrijski standardi kot rešitev za bolj zdravo podjetniško okolje
Izvedba natančne in nevtralne metrike bi lahko pomagala ustanoviteljem zagonskih podjetij najti potrditev, ki jo potrebujejo, in prispevala k bolj zdravemu podjetniškemu okolju. S sprejetjem nepristranske metrike bodo ustanovitelji bolje opremljeni za natančno ocenjevanje uspešnosti svojega podjetja, kar vodi do premišljenih odločitev in strategij za trajnostno rast. Poleg tega lahko pravičen pristop spodbudi večji občutek tovarištva med podjetniki, saj uspeha ne narekujejo več stroga merila uspešnosti, temveč se meri v smislu oprijemljivega napredka in inovacij.
Skratka, podjetniki bi se morali zavedati ohranjanja ravnovesja med doseganjem ambicioznih ciljev in iskanjem načinov za praznovanje mejnikov, ki so jih že dosegli. Z uporabo nevtralnih meritev in poudarjanjem postopne rasti lahko podjetniki razvijejo okolje, v katerem so njihovi uspehi in rast priznani. To ne bo samo zmanjšalo stresa in nezadovoljstva, temveč bo pripeljalo tudi do bolj zdrave podjetniške miselnosti in bolj trajnostnih poslovnih strategij. Na splošno sta priznavanje in slavljenje dosežkov, tako velikih kot majhnih, sestavni del spodbujanja pozitivnega podjetniškega okolja, ki vodi k uspehu in inovacijam.
Vir: Under30ceo